Robienie zdjęć i filmów może być pasją albo sposobem na zarobek, dlatego wiele osób chętnie zgłębia wiedzę na temat ich obróbki czy montażu i stawia sobie pytanie: jak zrobić film ze zdjęć? Okazuje się, że nie jest to trudne. Wymaga jedynie odpowiedniego oprogramowania, do którego możesz zyskać dostęp nawet zupełnie za darmo.


Czy można zrobić film ze zdjęć?


Stworzenie filmu ze zdjęć jest możliwe. Może wydawać się nieco skomplikowane, jednak w rzeczywistości jest to bardzo prosta i jedna z podstawowych form animacji. Jak się ją wykonuje? Wystarczy stworzyć prezentację ze zdjęć (ustawić je w odpowiedniej kolejności, aby w ten sposób zaprezentować konkretną historię czy treść), wzbogacić ją o interesujące Cię efekty (w tym m.in. animacje, napisy czy dźwięk), a następnie wygenerować całość.


Tworzenie tego rodzaju plików sprawdza się znakomicie w wielu różnych dziedzinach. Film ze zdjęć może być materiałem promocyjnym (produktu, usługi, profilu w social mediach, ale także placówki edukacyjnej czy medycznej), prezentem dla bliskiej osoby czy formą materiału szkoleniowego. W związku z tym warto dowiedzieć się, w jaki sposób możesz go wygenerować – niezależnie od tego, jakie masz umiejętności w kontekście obróbki graficznej.


Program do tworzenia filmów ze zdjęć –  3 darmowe opcje idealne dla początkujących i nie tylko


Obróbka zdjęć czy montaż prostych filmów to Twoja pasja? Dopiero zaczynasz interesować się tematem i zastanawiasz się, jaki program do tworzenia filmów ze zdjęć wybrać, aby nie był drogi i jednocześnie spełniał swoją funkcję? Poznaj 3 ciekawe propozycje, które są idealne dla początkujących, ale sprawdzą się również u tych, którzy już nieco dłużej pasjonują się tematem montażu i obróbki multimediów.


1. Canva 


Canva to program do robienia filmików ze zdjęć i nie tylko. Jest ona jednym z podstawowych i chętnie wykorzystywanych obecnie narzędzi graficznych. W Canvie możesz projektować m.in. zaproszenia, winietki, ulotki oraz wiele innych.


W kontekście robienia filmików ze zdjęć narzędzie doskonale radzi sobie m.in. z: 

  • sprawnym przesyłaniem zdjęć,
  • dodawaniem tekstu do filmiku,
  • wplataniem w treść animacji, które dodadzą filmowi atrakcyjności, 
  • dodawaniem ścieżek dźwiękowych,
  • edycją przesłanych plików i dostosowywaniem parametrów filmiku do indywidualnych potrzeb.

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w edycji video, Canva sprawdzi się doskonale w Twoim przypadku. Zawiera ona wiele gotowych szablonów, które są intuicyjne w użyciu i pozwalają tworzyć różnego rodzaju materiały (np. na social media czy dla bliskich) bez specjalistycznego przygotowania.


2. InShot 


InShot służy do edycji zdjęć i filmów. Umożliwia przycinanie, obracanie, nakładanie filtrów, a także dodawanie ścieżek dźwiękowych do plików –  podkład można w kilku krokach zsynchronizować z obrazem.


Narzędzie pozwala dodawać do tworzonych wideo tekst, a także emotikony. Sekwencję zdjęć, która stworzy film, możesz wygenerować w dużej rozdzielczości, a następnie natychmiast udostępnić w swoich kanałach na social mediach, oszczędzając przy tym czas.


3. Lumyer Magic Photo Animator


Taki program do robienia filmów ze zdjęć daje wiele możliwości. Użytkownicy mają dostęp do ponad 200 efektów –  filtrów fotograficznych i realistycznie wyglądających animacji. Narzędzie jest wyjątkowo proste i przyjemne w obsłudze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że daje użytkownikowi możliwość bieżącego obserwowania tego, jak konkretne funkcje zmieniają obrabiany plik.


Gotowe wideo możesz wygenerować w formie pliku GIF –  poprzez funkcję wyeksportowania. Taką opcję możesz udostępnić w wybranym przez siebie kanale w mediach społecznościowych lub zapisać w swoich prywatnych plikach.


Canva, InShot i Lumyer Magic Photo Animator to proste, a jednocześnie skuteczne narzędzia. Korzystając z nich, dowiesz się, jak zrobić filmik ze zdjęć. Będziesz mógł również rozwijać swoje umiejętności w kontekście obróbki graficznej, ponieważ są one proste w obsłudze i intuicyjne, a jednocześnie oferują użytkownikom liczne możliwości. Są doskonałym wyborem na początek przygody z obróbką zdjęć i filmów, jednak mogą Ci towarzyszyć również wtedy, gdy rozwiniesz już swoje umiejętności.


Program do filmów ze zdjęć –  3 opcje, które dają liczne możliwości również zaawansowanym użytkownikom


Zajmujesz się obróbką graficzną albo montażem już od dłuższego czasu i szukasz narzędzi, które stworzą profesjonalnie wyglądający film ze zdjęć? Poniższe narzędzia będą dla Ciebie znakomitymi propozycjami. Dają one liczne możliwości montażowe, a ich parametry sprawiają, że chętnie korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.


1. Windows Movie Maker


Windows Movie Maker to pozornie proste narzędzie, które ma jednak wiele do zaoferowania. Program do filmików ze zdjęć umożliwia tworzenie wideo z podkładem muzycznym. Każdy plik możesz dodatkowo wzbogacić o wiele ciekawych efektów: animacji, przejść czy napisów.


Do programu możesz wrzucić własne pliki dźwiękowe –  muzykę lub nagrania głosu. Aby dodać zdjęcia, wystarczy przeciągnąć pliki we właściwe miejsce. Później możesz zmieniać ich kolejność oraz dostosowywać odpowiadające Ci efekty do konkretnych momentów filmu.


Jeśli chcesz, aby program Windows Movie Maker działał wydajnie na Twoim urządzeniu, zainwestuj w system Windows 10, który znajdziesz w sklepie Key-Soft. W ten sposób zyskasz dostęp do złożonego systemu operacyjnego dostosowanego do współczesnych technologii, ale także intuicyjnego w obsłudze narzędzia, które usprawni działanie programów graficznych.


2. Movavi Video Editor


Tworzenie filmów ze zdjęć w Movavi Video Editor jest proste, ale daje wiele możliwości. Przede wszystkim praca w tym programie przebiega bardzo sprawnie –  głównie za sprawą intuicyjnego układu poszczególnych narzędzi i tego, że użytkownik ma dostęp do licznych funkcji ułatwiających obsługę narzędzia.


W Movavi Video Editor możesz od razu dodać sekwencję zdjęć jako pokaz slajdów, w celu stworzenia filmu. W ten sposób zaoszczędzisz czas, którego wymagałoby dodawanie każdego z plików osobno. Narzędzie umożliwia również dodawanie ścieżek dźwiękowych, animacji, filtrów czy napisów. Stworzoną prezentację możesz sprawnie udostępnić w kanałach na social mediach, dostosowując ustawienia pliku do wymogów konkretnego portalu.


3. BeeCut


BeeCut to narzędzie, które jest proste w obsłudze, a pozwala w profesjonalny sposób obrabiać pliki. Program do filmów ze zdjęć umożliwia kadrowanie treści, dodawanie ścieżek dźwiękowych i filtrów do plików, wklejanie tekstów, wzbogacanie treści o efekty specjalne, ustawianie czasu wyświetlania konkretnego obrazu w prezentacji i wiele innych. Pliki, zdjęcia czy muzykę możesz dodawać do programu pojedynczo lub w formie całego folderu, co znacznie ułatwi Ci pracę i przyspieszy montowanie wideo.


Program jest wyjątkowo prosty w obsłudze i daje liczne możliwości związane z jego użytkowaniem. Pozwoli Ci tworzyć video, jako wspomnienia, ale także profesjonalne treści dla klientów czy dla pracodawcy. Warto zapoznać się z poszczególnymi funkcjami dostępnymi w BeeCut  i nauczyć się w pełni korzystać z tego, co oferuje swoim użytkownikom.


Zastanawiasz się, jaki program do robienia filmu ze zdjęć wybrać, aby spełnił Twoje oczekiwania? Każda z powyższych propozycji zasługuje na uwagę, ponieważ daje liczne możliwości zarówno początkującym, jak i zaawansowanym montażystom czy grafikom. Warto przetestować kilka z nich, aby wybrać tę w pełni dopasowaną do własnych potrzeb, która pozwoli na montaż plików w wygodny dla Ciebie sposób i na oczekiwanym przez Ciebie poziomie.


Tworzenie filmików ze zdjęć to przydatna umiejętność dla każdego, kto chce dzielić się swoim życiem w social mediach, tworzyć kreatywne prezenty dla bliskich czy rozwijać się w marketingu. Aby ją nabyć i rozwijać, warto korzystać z dostępnych programów i narzędzi. Dzięki temu będziesz mógł zdecydować, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze i znaleźć narzędzie idealnie dopasowane do własnych potrzeb.