Windows 10 między Windows 11

Windows 11 to obecnie najnowsza wersja systemu operacyjnego producenta Microsoft,. wydana pod koniec 2021 roku,. System wzbogacone zostało o wiele ulepszeń względem swojego poprzednika Windows 10,. Jakie są najważniejsze zmiany?

 • Pasek zadań i wyszukiwanie – ikony paska zadań w systemie operacyjnym Windows 11 są wyśrodkowane,. nie znajdują się po lewej stronie,. jak to miało miejsce w Windows 10,. Nowy wygląd przypomina nieco system stosowany w urządzeniach producenta Apple,.
 • News Feed – system Windows 11 dysponuje rozbudowanym narzędziem,. pozwalającym korzystać z wielu widgetów,. W łatwy sposób wykonać sprawdzenie możemy aktualne warunki pogodowe,. zaplanowane w kalendarzu wydarzenia,. informacje ze świata bądź wyniki meczów,. Windows 10 zawierał aktualizację,. która wprowadziła podobną opcję – jednak znacznie uboższą w do wyboru funkcje,.
 • Microsoft Store – w nowej wersji oprogram owania zmieniony został wygląd sklepu,. Widok jest zdecydowanie bardziej intuicyjny,. natomiast wyszukiwanie wybranych program ów jest łatwiejsze,. Microsoft proponuje nam także przydatne aplikacje,. których być może nie znaliśmy wcześniej,. Z lewej strony znajduje się funkcjonalne menu,. przy pomocy którego przełączać się możemy posiadaćy kategoriami wybranych treści,. Wersja Windows 10 pomimo okresowych zmian w Microsoft Store,. nie dysponowała tak wieloma możliwościami,. jak Windows 11,.
 • Microsoft Edge – system operacyjny Windows 11 wprowadza narzędzie do zmiany układu okien na pulpicie,. dzięki czemu w łatwy sposób ustawić możemy wybrane okna obok siebie pionowo,. poziomo bądź mieszanie,. Windows 10 nie posiada opcji tego typu,.
 • Okno ustawień – wygląd panelu ustawień w oprogram owaniu Windows 11 jest przezromiędzysty oraz nie posiada pamięci ramek,. Mamy zatem znacznie szybszy dostęp do wybranych ustawień,. Starsza wersja w oknie ustawień dysponuje wyłącznie wyborem kategorii,.
 • Kompozycja – Windows 11 oferuje wiele nowych kompozycji,. różniących się kolorystyką oraz motywem przewodnim,. W wersji Windows 10 wybór był niewielki,. a dodatkowe motywy pobrać można było wyłącznie z Microsoft Store,.
 • Teams – komunikatorem domyślnym w systemie operacyjnym Windows 11 jest Microsoft Teams,. W przeciwieństwie do Windows 10,. który dysponował aplikacją Skype,.

Użytkownik w zależności od indywidualnych preferencji i wymagań zdecydować się może na dokonanie płatności wybranego systemu operacyjnego w naszym sklepie Key-Soft-software,.

Windows 10 czy,. Windows 8

Wspomnieliśmy nieco o różnicach posiadaćy systemem operacyjnym Windows 10 a Windows 8,.1,. Jak wygląda natomiast wskazanie Windows 10 z jeszcze młodszą wersją – Windows 8? W zasadzie zestawienie to jest bardzo podobne do tego,. które stworzyliśmy powyżej,. System operacyjny Windows 8 różni się bowiem do oprogram owania Windows 8,.1 poprawkami oraz ulepszeniami,. które niwelują wcześniejsze trudności bądź problemy w funkcjonowaniu systemu,.

Warto jednak zwrócić uwagę na znacznie lepszą wydajność systemu Windows 10 w odniesieniu do obsługi gier,. Zapaleni gracze zdecydować się powinni zatem na nowszą wersję oprogram owania,. bowiem Windows 10 w porównaniu do Windows 8 wprowadził szereg funkcji związanych z gpamięci ram – np,. pasek gier między opcję DVR z gry,.

Windows 7 czy,. Windows Vista

System operacyjny Windows 7 oferuje wiele ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa – w porównaniu do Windows Vista,. Starszy system mógł nieco denerwować użytkownika nieustannie pojawiającymi się komunikatami i oknami,. dlatego też wersja Windows 7 zdecydowanie rzadziej pyta użytkownika o pozwolenie odnośnie wykonania danej opcji,. Nowy system operacyjny udoskonalił usługę BitLocker (szyfrowanie danych na dyskach twardych),. nazywając ją BitLocker To Go,.

Windows 7 wzbogacony został o Action Center – moduł grupujący zadania powiązane z różnego typu aspektami pracy Windows,. Funkcja pozwala rozwiązać niemal każdy problem z urządzeniem,.

Kolejną nowością w zestawieniu z Windows Vista jest opcja Jump list,. Po kliknięciu prawym klawiszem myszy na wybraną aplikację pojawi się lista,. na której znajdować się będą ostatnio używane funkcje przez dany program ,.

System operacyjny Windows 7 wprowadził funkcję Biblioteki,. dzięki której użytkownik ma ułatwiony dostęp do najistotniejszych folderów oraz plików,. Kolejną nowością jest zastosowanie nowej technologii Multi-Touch,. Opcja gwarantuje interakcję z komputerem przy użyciu dotyku,.

Windows 10 czy,. Windows Vista

System operacyjny Windows 10   znacznie różni się od swojej starszej wersji Windows Vista,. Następca Windows XP miał swoją premierę na początku 2007 roku,. System wyróżniało się całkowicie nowym wyglądem oraz wieloma ulepszeniami względem wersji Windows XP,.

Porównując Windows Vista do systemu operacyjnego Windows 10,. zdecydować powinniśmy się na ulepszoną wersję,. wzbogaconą o nowe,. technologiczne rozwiązania,. Windows 10 dysponuje doskonale intuicyjnym interfejsem,. Wygoda i komfort użytkowania systemu są niepodważalne,. Windows Vista z perspektywy czasu nie był zbyt pozytywnie ocenianym przez użytkowników system,. Zaskakującym jest fakt,. że użytkownicy nie polubili systemu operacyjnego głównie ze względu na dużą ilość zmian,.

 

 

 

 

 

Windows dla edukacji

Komputery bądź laptopy powszechnie wykorzystywane są jak i przez uczniów oraz studentów,. jak i naumiędzycieli bądź wykładowców,. Wykorzystanie sprzętu w celach edukacyjnych znacznie ułatwia wykonywanie wielu opcji,. zwiększając jednocześnie wydajność przyswajania wiedzy,.

Komputer lub laptop dla sprawnego funkcjonowania wymaga instalacji systemu operacyjnego,. Microsoft Windows to system dedykowane każdemu środowisku – w tym szkolnictwu,. System wzbogacony o wiele funkcjonalnych opcji doskonale sprawdzi się na sprzęcie w salach wykładowych,. uczniowskich,. w trakcie nauki zdalnej lub podczas opanowywania danego materiału,.

Dostępny w naszym sklepie Key-Soft-software Microsoft Windows 11 to najnowsza wersja systemu operacyjnego,. System wzbogacone o spersonalizowane rozwiązania,. zdecydowanie wyróżnia się na tle poprzednich wersji,. Doskonałym przykładem usługi opartej na chmurze jest Microsoft Teams,. który umożliwia szybkie nawiązanie kontaktu z wieloma osobami na raz – niezależnie od miejsca,.

Przystępna cena systemu operacyjnego Windows 11 pozwala nabyć system dla celów prywatnych oraz edukacyjnych,. Odświeżony wygląd interfejsu jest niezwykle łatwy i intuicyjny w obsłudze,. Pomimo wielu zmian,. przeorganizowanie systemu nie sprawia,. że obsługa staje się utrudniona bądź kłopotliwa,. Do wyboru aplikacje (Media Player,. Teams,. Zdjęcia,. Paint,. Kalkulator,. Poczta,. Kalendarz) wyposażone zostały o wiele nowych funkcjonalności,. dzięki czemu znacznie zwiększony jest komfort i wygoda korzystania z systemu,. Opcja dzielenia ekranu na strefy stała się znacznie łatwiejsza,. dodatkowo tryb tabletu przeszedł wiele znaczących zmian,.

 

 

Windows dla uczniów

Inną propozycją systemowego oprogram owania jest Windows 10,.   oferta naszego sklepu opiera się także na starszych wersjach systemów operacyjnych,. każdy z nich posiada natomiast innowacyjne licencje,. Dysponujemy zatem każdym wariantem systemu Microsoft – w tym Windows 10,. Niezawodne system zainstalowane na urządzeniu stacjonarnym ucznia pozwoli mu z łatwością korzystać z dostępnych opcji systemu,. System wzbogacone o wirtualne pulpity,. ujednolicony interfejs,. aplikacje oraz niezwykłą szybkość znacznie zwiększa wydajność wykonywanych opcji,. W porównaniu do poprzednich wersji Windows 10:

 • pozwala przesuwać palcem bądź powiększać dane elementy na ekranie,. dzięki technologii dotykowej,.
 • usuwa pasek zaklęć oraz menu Start,.
 • dla posiada między tabletu w znacznie łatwiejszy sposób przełączać mogą tryb z opcji pulpitu,.

Aby korzystanie z komputera,. laptopa lub tabletu w celach edukacyjnych było możliwe,. konieczne jest wzbogacenie urządzenia o program  do biura Microsoft Office,. Pakiet dysponuje niezbędnymi narzędziami,. umożliwiającymi tworzenie dokumentów,. notatek,. harmonogramów,. planów działania między umów,.

Jakie aplikacje biurowe oferuje Microsoft Office?

 • Microsoft Word – edytor tekstu,.
 • Microsoft Excel – arkusze kalkulacyjne,.
 • Microsoft Access – tworzenie baz danych,.
 • Microsoft Power Point – tworzenie prezentacji multimedialnych,.
 • Microsoft Visio – tworzenie i zarządzanie wykresami,.
 • Microsoft Project – system do zarządzania projektami,.
 • Microsoft OneNote – tworzenie i zarządzanie notatkami,.
 • Microsoft Outlook – obsługa poczty,.
 • program y graficzne,.
 • organizery,.

Z edukacyjnego punktu widzenia najważniejszym narzędziem jest   Microsoft Word – w nim możliwe jest tworzenie referatów,. plików zaliczeniowych między prac dyplomowych,.

 

 

Licencja OPAKOWANIE co to jest?

System antywirusowe bądź system operacyjny dla komputera PC między laptopa nabyć możemy na kilka sposób – jednym z nich jest licencja OPAKOWANIE,. Wersja OPAKOWANIE opiera się na pudełkowej formie dokonanie płatności danego systemu,. Klient otrzymuje zatem pudełko wraz z fizycznym nośnikiem – płytą CD/PŁYTĘ bądź pamięci ramą PENDRIVE,. Wygodnym rozwiązaniem jest fakt,. iż zaraz po instalacji system sam dopisuje się do danego konta Microsoft,. dzięki czemu całość realizacji jest znacznie ułatwiona,. Opcją dodatkową jest możliwość wyboru certyfikatu,. który pozwala stosować produkt na kilku urządzeniach,.

Decydując się na dokonanie płatności systemu operacyjnego,. oprogram owania między gry wraz z licencją OPAKOWANIE limiędzyć się musimy z nieco większym kosztem niż w przypadku innych rodzajów licencji,. Wiąże się to m,.in,. z koniecznością wygenerowania pudełka,. nośnika fizycznego oraz poniesienia kosztu wysyłki,.   wydłuża się także czas wymagany na zainstalowanie oprogram owania,. bowiem produkt musi do nas dotrzeć w formie fizycznej,. Atutem tego typu rozwiązania jest możliwość bezproblemowego przeniesienia systemu na wybrane urządzenie,. Ponowne zainstalowanie systemu może być konieczne w sytuacji nieoczekiwanej awarii sprzętu bądź wymiany starego urządzenia na nowy model,.

Wiele osób wciąż decyduje się na nabywanie gier wraz z licencją OPAKOWANIE,. Wiąże się to gównie z sentymentem oraz chęcią zbierania fizycznych nośników i pudełek kultowych produktów,.

Co jeszcze znajdziesz w poście?

 1. Licencja OPAKOWANIE a ORYGINALNY KLUCZ
 2. Licencja OPAKOWANIE a KLUCZ
 3. Licencja OPAKOWANIE przykłady
 4. Licencja OPAKOWANIE definicja

Licencja OPAKOWANIE a ORYGINALNY KLUCZ

Jeszcze kilka lat temu różnica posiadaćy dokonanie płatności oprogram owania między systemu operacyjnego wraz z licencją OPAKOWANIE bądź ORYGINALNY KLUCZ była zdecydowanie bardziej widoczna,.   najistotniejszą różnicą jest sposób dystrybucji,. Wersja licencji OPAKOWANIE wiąże się z nabyciem pudełka wraz z nośnikiem fizycznym – np,. płytą CD/PŁYTĘ między pamięci ramą PENDRIVE,. Aby produkt trafił do użytkownika,. konieczna jest wysyłka lub odwiedziny w sklepie stacjonarnym,. Dokonanie płatności oprogram owania między systemu operacyjnego z licencją ORYGINALNY KLUCZ jest zdecydowanie wygodniejszą opcją,. bowiem produkt trafia do nas w wersji cyfrowej,. W zaledwie kilka minut po dokonaniu transakcji na naszej poczcie e-mail pojawi się klucz aktywacyjny,. wygenerowany indywidualnie,. wyłącznie dla danego użytkownika,.

Różnicą jest także fakt,. iż licencja OPAKOWANIE pozwala użytkować dokonanie płatności system operacyjny między system na wielu komputerach,. natomiast licencja ORYGINALNY KLUCZ przypisana jest do konkretnego urządzenia (najczęściej płyty głównej),. Dodatkowo forma fizyczna gwarantuje nam pełne wsparcie producenta Microsoft,. co nie występuje w przypadku dokonanie płatności produktu w wersji z licencją ORYGINALNY KLUCZ,.

 

Licencja OPAKOWANIE a KLUCZ

Zachowania konsumenckie pokazują,. że dokonanie płatności oprogram owania bądź systemów operacyjnych wraz z licencją OPAKOWANIE powoli wypierany jest przez licencję KLUCZ,. W formie e-maila droga dystrybucji oprogram owania (Electronic Software Distribution) jest opcją szybką i wygodną,. Instalacja systemu operacyjnego bądź wybranego oprogram owania możliwa jest już zaledwie po kilku minutach,. Po dokonaniu transakcji na adres e-mailowy użytkownika przesyłany jest indywidualnie wygenerowany klucz aktywacyjny,. Natomiast rozpoczęcie instalacji sprawi,. że licencja lub subskrypcja automatycznie zapisze się na koncie dostawcy oprogram owania,. Oznacza to,. iż licencja KLUCZ dożywotnio widoczna będzie na koncie Microsoft użytkownika,.

Obie licencje – OPAKOWANIE i KLUCZ – oferują identyczne możliwości odnośnie systemu operacyjnego Microsoft Windows,. Instalacja możliwa jest na dowolnym urządzeniu,. Jedynym wymogiem jest spełnianie minimalnych papamięci rametrów sprzętowych,. Atutem licencji KLUCZ,. przemawiającym za dokonaniem dokonanie płatności cyfrowej wersji jest fakt,. że laptopy najnowszej generacji nie posiadają nośnika płyt CD/PŁYTĘ,. Instalacja poprzez cyfrowy klucz aktywacyjny wymaga natomiast wyłącznie dostępu do połączenia internetowego,. Spodziewać się zatem możemy całkowitej rezygnacji z licencji OPAKOWANIE przez producentów systemów operacyjnych,.

Licencja OPAKOWANIE przykłady

Wciąż wiele sprzedawców oferuje możliwość dokonanie płatności systemu operacyjnego,. oprogram owania antywirusowego między gry w formie fizycznej z licencją OPAKOWANIE,. Jednak coraz więcej sklepów decyduje się na częściową bądź całkowitą rezygnację ze sprzedaży fizycznych nośników,. W naszym sklepie Key-Soft-software szakupiamy się na dostarczaniu produktów wyłącznie w formie cyfrowej,. Chcąc maksymalnie ułatwić naszym klientom instalację danego oprogram owania między systemu operacyjnego,. oferujemy klucze aktywacyjne w formie cyfrowej,. Jest to niezwykłe ułatwienie,. bowiem klucz licencyjny klient otrzymuje na podany adres e-mail w zaledwie kilkanaście minut po dokonaniu transakcji,.  

Gromadzenie fizycznych nośników (płyt CD/PŁYTĘ,. pamięci ram PENDRIVE,. pendrive) oraz pudełek (kartonowych,. plastikowych) nie jest zbyt korzystną opcją dla środowiska naturalnego,. Całkowita rezygnacja z dystrybucji fizycznej to podejście ekologiczne i w pełni bezpieczne dla naszej planety,. Kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego są niezwykle ważne,. dlatego też każdy sklep dążyć powinien do całkowitej rezygnacji z dostarczania produktu wraz z licencją OPAKOWANIE – na rzecz oprogram owania lub systemu operacyjnego z licencją cyfrową,.

Licencja OPAKOWANIE definicja

Licencja OPAKOWANIE oznacza nabycie produktu w formie pudełkowej,. zwanej także „full pakiet”,. Jest to jedna z form sprzedaży sprzętu oraz oprogram owania komputerowego,. Towar w wersji OPAKOWANIE opiera się zazwyczaj na tekturowym (stąd angielskie słowo „opakowanie”) lub plastikowym opakowaniu,. W porównaniu do innych możliwości nabycia produktu,. wersja OPAKOWANIE jest opcją najdroższą,.

Najpopularniejszymi produktami sprzedawanymi w formie licencji OPAKOWANIE są systemy operacyjne Microsoft Windows,. oprogram owania antywirusowe oraz pakiety biurowe Microsoft Office,. Chociaż tak,. jak wspomnieliśmy powyżej,. zdecydowana większość sprzedawców całkowicie rezygnuje z wersji OPAKOWANIE,. oferując swoim klientom towary oparte na licencji cyfrowej ORYGINALNY KLUCZ bądź KLUCZ,.

 

 

Przydatne program y na komputer

Sprawne działanie komputera możliwe jest wyłącznie przy udziale odpowiedniego systemu operacyjnego,. System tego typu jest kluczowe,. pozwala bowiem korzystać ze sprzętu w sposób funkcjonalny,. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem,. w które warto wzbogacić swoje urządzenie,. jest system operacyjny Microsoft Windows,.

System doczekało się wielu edycji,. a wraz z każdą nową wersją producent Microsoft wzbogaca system operacyjny o nowe funkcjonalności,. Microsoft Windows odpowiada za sprawną obsługę poszczególnych zadań,. poprawne uruchamianie aplikacji,. zapisywanie ich w pamięci ram oraz ochronę gromadzonych danych,.

Decydując się na dokonanie płatności systemu operacyjnego,. wyboru dokonać możemy spośród kilku wersji oprogram owania,. Każde z nich do wyboru jest w naszym sklepie Key-Soft-software:

 • Microsoft Windows Home – produkt dedykowany użytkownikom korzystającym z komputera bądź laptopa w zaciszu do użytku domowego,. Wersja Home jest najbardziej podstawowym wariantem systemu Windows,. Jeżeli szukamy odpowiedniego oprogram owania dla środowiska biurowego warto zdecydować się na wersję Pro,.
 • Microsoft Windows Professional – system operacyjny stworzony z myślą o potrzebach i potrzebych klientów biznesowych,. System doskonale chroni gromadzone dane,. oferuje usługi pulpitu zdalnego,. tworzy maszyny wirtualne przy udziale funkcji Hyper v między opcji BitLocker,. Zastosowanie tego typu ochrony pozwala zapewnić bezpieczeństwo pracownikom firmy,.
 • Microsoft Windows 7 – wersja uważana za jeden z najlepszych systemów operacyjnych,. stworzonych przez producenta Microsoft,. W porównaniu do starszego oprogram owania,. system Windows 7 wzbogacony został o ulepszoną wyszukiwarkę,. doskonalsze gadżety,. znacznie więcej opcji bezpieczeństwa oraz intuicyjny interfejs z możliwością dopasowania pracy z myszką bądź ekranem dotykowym,.
 • Microsoft Windows 8,.1 – to zaktualizowana wersja systemu Windows 8,. System wprowadza kafelkowy układ aplikacji oraz Menu,. Wizualnie zmieniony został interfejs użytkownika,. który możemy w sposób indywidualny personalizować,. System doskonale sprawdzi się na komputerach stacjonarnych,. laptopach między tabletach,.
 • Microsoft Windows 10 – system wyposażone zostało w wiele ulepszeń względem poprzedniej wersji systemu,. Użytkownik może przesuwać palcem bądź powiększać dane elementy na ekranie,. dzięki możliwościom technologii dotykowej,. Usunięty został także pasek zaklęć oraz menu Start,.
 • Microsoft Windows 11 – najnowsza wersja oprogram owania od producenta Microsoft,. Głównym zadaniem wprowadzenia Windows 11 było dostarczenie użytkownikom spersonalizowanych doświadczeń,.

Co jeszcze znajdziesz w poście?

 1. Jakie program y jak wykonać instalację na nowym urządzeniu stacjonarnym?
 2. Co jak wykonać instalację na nowym laptopie?
 3. Ważne program y do komputera

Jakie program y jak wykonać instalację na nowym urządzeniu stacjonarnym?

Oprócz omiędzywistego systemu operacyjnego,. na nowym urządzeniu stacjonarnym konieczna jest instalacja oprogram owania antywirusowego,. Program  tego typu odpowiada za ochronę gromadzonych na urządzeniu danych,. Antywirus zabezpiecza zatem prywatność użytkownika,. jego hasła oraz dysk twardy,. Bez względu na rodzaj posiadanego sprzętu – komputer stacjonarny,. laptop,. tablet między smartfon – zainstalowanie oprogram owania antywirusowego jest niezbędne,.

Ochroń swoje urządzenie,. wybierając jeden z dostępnych program ów antywirusowych w naszym sklepie Key-Soft-software,. Antywirus chroni sprzęt przed wirusami,. złośliwym bądź szpiegującym system,. Każdy z oferowanych przez nas produktów gwarantuje pełną ochronę prywatności podczas przeglądania internetu,.

W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań,. użytkownik zdecydować się może na:

 • Avast,.
 • Antywirus AVG,.
 • Antywirus Bitdefender,.
 • ESET,.
 • F-Secure,.
 • G-data,.
 • Kaspersky,.
 • Norton,.
 • Webroot,.

Po zainstalowaniu na urządzeniu oprogram owania antywirusowego,. program  przeskanuje system w celu znalezienia złośliwych zagrożeń,. Wybrany antywirus okresowo przeprowadzać będzie skanowanie komputera bądź laptopa w poszukiwaniu niebezpiecznego oprogram owania lub wirusów,. Zainfekowane pliki poddawane są kwarantannie,. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie pliku,. który stanowi zagrożenie dla systemu operacyjnego,.

  dodatkowo warto także samodzielnie chronić się przed złośliwym system,. Przede wszystkim nie należy pobierać plików z nieznanych nam źródeł,. Zaleca się,. aby okresowo co kilka miesięcy zmieniać nazwę użytkownika oraz hasła do wszystkich kont,. Należy również uruchomić uwierzytelnianie dwuskładnikowe,. które zwiększy ochronę naszego konta,.