Jak jak wykonać instalację Windows 10 z płyty

Instalacja Windows 10 z płyty przebiega w podobny sposób jak instalacja z innego nośnika,. Jeśli dopiero instalujesz pierwszy system na wybrany urządzeniu stacjonarnym,. wówczas wystarmiędzy włożyć płytę do komputera i instalator powinien uruchomić się samomiędzynnie,. jeśli natomiast instalujesz system Windows na już istniejącej starszej wersji systemu,. wówczas należy wybrać interesujący nas nośnik instalacyjny i wybrać autoodtwarzanie,. Teraz wystarmiędzy powrócić do opisanych wcześniej kroków,. czyli iść według kolejnych kroków instalatora: wyrazić niezbędne zgody,. wpisać kod produktu,. stworzyć partycje dysku i skonfigurować nowy system operacyjny,.

Dlaczego nie mogę jak wykonać instalację Windows 10

Instalacja systemu Windows między to z linku bezpośredniego,. między z pendrive,. między z płytę nie powinna stanowić większych problemów,. Konfiguracja systemu jest dosyć prosta i intuicyjna,. jeśli jednak nadal masz problem z instalacją,. warto wykonać sprawdzenie między ściągnięty plik instalacyjny został na pewno pobrany do końca,. między podczas pobierania nie zaistniały żadne przerwy w dostępie do internetu,. Jeśli natomiast problem tymiędzy się samego kroku wpisywania kodu produktu,. wówczas należy skontaktować się z firmą od której dokonanie płatnościprodukt i złożyć stosowne reklamacje,.

Gdzie jak wykonać instalację system Windows 10

System Windows możesz jak wykonać instalację na każdym urządzeniu stacjonarnym o odpowiednich papamięci rametrach sprzętowych,. Co to oznacza?

Pamięć PAMIĘCI RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej

Miejsce na dysku twardym: 16 GB dla 32-bitowego lub 32 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego

Karta graficzna: biblioteki DirectX 9 lub nowsze ze sterownikiem WDDM 1,.0

Wyświetlacz: 800 x 600

Przy takich papamięci rametrach system Windows powinien działać sprawnie bez większych problemów,.   przy zachowaniu ciągłości aktualizacji,.

Mamy nadzieję,. że odpowiedzieliśmy na wszystkie zapytania związane z tematem – jak jak wykonać instalację Windows 10,. Jak zapewne zauważyłeś instalacja ta nie jest skomplikowanym procesem do którego potrzebujesz specjalistycznego poradnika,. aczkolwiek dobrze taki mieć do uniknięcia niepotrzebnych nieporozumień np,. na etapie wpisywania kodu produktu,. tworzenia oddzielnych partycji dyskowych między przymusu instalacji konta Microsoft,.

 

 

Windows 10 to system operacyjny,. który swoją premierę na rynku miał w lipcu 2015 roku,. Do 2016 był oferowany jako darmowa aktualizacja dla osób,. które korzystały z systemu Windows 7 i Windows 8,. Takie rozwiązanie spowodowało,. że w krótkim czasie Windows 10 był użytkowany przez ponad 75 mln użytkowników,. a chwilę później zyskał ponad 100 mln instalacji,. System dostępny jest na rynku w dwóch głównych wersjach,. Poniżej spróbujemy przedstawić przeznaczenie każdych z poszczególnych licencji oraz różnice w ich funkcjonalności,.

Spis treści:

 1. Windows 10 professional czy home
 2. Windows 10 wskazanie wersji
 3. Różnica między Windows 10 home a pro
 4. Windows 10 home między professional – który jest idealny dla Ciebie
 5. Doradzamy który Windows najlepszy

W poniższym poście dowiesz się o różnicach,. jakie istnieją posiadaćy wersjami systemu Windows 10 home i professional,. zobamiędzysz wskazanie wybranych wersji,. pomożemy Ci zdecydować,. która z nich będzie idealna dla Ciebie i doradzimy,. z której wersji będziesz najbardziej zadowolony,.

Windows 10 professional czy home

Win 10 home czy pro? Windows 10 został stworzony w celu zlikwidowania niedoskonałości w interfejsie użytkownika wersji Windows 8,. Z tego względu użytkownicy systemu operacyjnego Windows 7 i 8,.1 mieli możliwość przez okres 1 roku od premiery (do lipca 2016 roku) ściągnięcia darmowej aktualizacji swojego systemu operacyjnego do wersji Windows 10,.

Windows 10 może być używany jak i na komputerach stacjonarnych,. na laptopach,. smartfonach,. jak i na tabletach i innych produktach Windows,. takich jak np,. konsole  One,.

System operacyjny Windows 10 ma ograniczoną dostępność wersji w porównaniu do swoich poprzedników,.

W standardowej opcji system Microsoft Windows jest dostępny w dwóch licencjach: Home i Professional,. Dodatkowo do tego systemu opublikowano również dostępne wersje przeznaczone do użytku dla dużych organizacji: Windows 10 Enterprise,. Do nauki,. Pro Do nauki,. Remote Server,. Professional Workstation,.

Jednak najpopularniejsze z dostępnych licencji są niezmiennie Windows 10 Home i Windows 10 Professional,.

Warto również wspomnieć o istnieniu dodatkowego typu licencji w wersji standardowej – Windows 10S,. To wersja stworzona do użytku edukacyjnego – dla naumiędzycieli,. uczniów i studentów,. Ten system operacyjny zawiera jednak dużo ograniczeń,. np,. nie pozwala na zmianę przeglądarki między wgrywanie aplikacji spoza Microsoft Store,. Również dostęp do narzędzi administracyjnych w tej wersji jest mocno ograniczony,. nie można np,. dostać się do Edytora Rejestru,. Jeśli,. więc masz możliwość wyboru posiadaćy Windows 10 w wersji Home a Windows 10 S to zdecydowanie lepszym wyborem będzie licencja Home,. Wersja S jest przydatna,. kiedy system operacyjny należy wgrać na komputer o słabszej mocy,. kiedy zakupiliśmy komputer dla mniejszych dzieci lub z komputera będą korzystać osoby,. które nie potrzebują bardziej zaawansowanego systemu operacyjnego,. Jednak wersja S,. czyli uboższy Home z pewnością nie posłuży graczom i osobom,. które potrzebują systemu do bardziej zaawansowanej funkcjonalności,. Taki system z pewnością wyróżnia się ceną,. ale jeśli masz wybór,. zdecydowanie warto wybrać droższą i bardziej opłacalną opcję licencji np,. Microsoft Windows Home lub Pro,.

Windows 10 wskazanie wersji

Windows 10 home czy pro,. czyli wskazanie dostępnym wersji standardowych – posiadać się różni Windows 10 home od professional?

System operacyjny Windows w wersji Home można używać jak i na urządzeniu stacjonarnym do użytku domowego,. jak i na służbowym,. Nie ma ograniczeń w kwestii używania wybranych typów licencji,. Ograniczenia licencyjne dotyczą jedynie aplikacji do biurach z pakietu Office i Microsoft 365,.

Jak i wersja Microsoft Windows 10 w licencji Home,. jak i Windows Pro (Home i PRO) to wydajny i wizualnie przyjazny system operacyjny,. który zawiera takie funkcjonalności jak np,.:

 • Windows Hello – kamera rozpoznawania twarzy i międzytnik linii papilarnych,. które zwiększają wygodę logowania do komputera,. dzięki tak rozwiniętym funkcjom Windows Hello już nie musisz martwić się zapamiętywaniem haseł,.
 • Wirtualny pulpit – to kolejna z nowości,. jaką przedstawił Microsoft w Windows 10,. Więcej miejsca na dysku i większa pamięć z użyciem wirtualnego pulpitu,. na którym możesz umieszczać potrzebne dokumenty i foldery,. a następnie swobodnie przemieszczać się między pulpitem lokalnym a wirtualnym,.
 • Windows Defender – system antywirusowe wbudowane w system Windows 10,. dzięki niemu nie musisz się już martwić o cyberniebezpieczenstwa,.
 • Kontrola rodzicielska – możliwość stworzenia konta przypisanego dziecku,. którym możesz swobodnie zarządzać z pozycji administratora,. kontrolować odwiedzane strony,. blokować dostęp do wybranych aplikacji,. ustawiać limit czasu grania w gry,. korzystania z internetu,.
 • Microsoft Edge: przeglądarka internetowa,. która zastępuje Explorera,.
 • Cortana: osobista asystentka sterowana głosem,. która pomaga w obsłudze systemu,.
 • Windows Holographic: HoloLens – platforma używana do obsługi holograficznych okularów,.
 • Continuum: tryb tabletu,. który służy urządzeniom z panelem dotykowym,.
 •  

Różnica między windows 10 home a pro

Jaka jest różnica posiadaćy wybranymi wersjami w opcji standardowej?

Główną różnicą,. która odróżnia te dwa typy licencji (wersji systemu) to sposób zarządzania w sieci dla firmyj,. Użytkownicy Windows 10 Home (wersji home) nie mają dostępu do zaawansowanych ustawień,. które są bardzo przydatne w większych firmach,.

Wersja systemu Windows 10 Pro wyróżnia się takimi funkcjonalnościami,. jak:

 • System BitLocker – poufne dokumenty,. dane osobowe chronione RODO to informacje,. które powinny być szczególnie zabezpieczone,. w takiej sytuacji niezbędnym okazuje się narzędzie do szyfrowania danych BitLocker,. które udostępnia Microsoft w wersji Pro,. Program ten umożliwia dostęp do wybranych danych jedynie osobom te tego upoważnionym,. dzięki czemu w przypadku cyberataków,. kradzieży,. utraty sprzętu zamieszczone na nim zaszyfrowane dane pozostaną nadal bezpieczne,.
 • Usługi azure active directory – ułatwia zarządzanie siecią komputerów w organizacji,. szczególnie dla pracowników działu IT stanowi przydatne i wygodne narzędzie,. które znacząco ułatwią pracę,. Usługi azure active directory usprawniają proces zarządzania kontami i przypisanymi do danych grup urządzeniami,. a także ułatwiają zarządzanie dostępem do sieci dla firmyj,. urządzeń w sieci np,. drukarek,.
 • Zarządzanie kontami użytkowników – możliwość tworzenia kont dla określonych użytkowników,. przypisywania im dostępów do wybranych funkcjonalności,. aplikacji i danych,. Taka funkcjonalność umożliwia wielu użytkownikom korzystanie z jednego komputera lub laptopa bez wzajemnego naruszania znajdujących się tam prywatnych danych,. Administrator zyskuje dostęp do zarządzania użytkownikami,. a w razie potrzeby do zawieszania możliwości logowania,. usuwania kont,. które są już niepotrzebne,. Taki system sprawnie porządkuje trzymane na urządzeniu stacjonarnym dane i rozgranicza uprawnienia posiadaćy poszczególnymi pracownikami firmy,.

Windows 10 home między professional – który jest idealny dla Ciebie

Windows Home między PRO? Wszystko zależy od przeznaczenia danego systemu operacyjnego,.

Jeśli laptop między komputer PC ma być używany w firmie,. wówczas bez względu na wielkość firmy lepiej zainwestować w niewiele droższą licencję Windows 10 Pro,. czyli Pro,. Ten typ licencji zapewnia zabezpieczenie firmowych danych,. co jest niezbędne w kwestii obecnego RODO,. Chodzi   o BitLocker,. który umożliwia nie tylko szyfrowanie danych,. jak wcześniej wspomnieliśmy,. ale pozwala na zaplanowanie aktualizacji systemowych w dowolnie wybranym dla Ciebie czasie,. nawet wtedy,. kiedy znajdujesz się poza firmą,. Dodatkowo jak już wcześniej wspomnieliśmy,. Windows 10 w wersji PRO umożliwia tworzenie wirtualnych pulpitów,. zarządzanie kilkoma zadaniami jednocześnie,. co znacznie wpływa na oszczędność czasu,. jakość pracy w firmie,.

Jeśli natomiast potrzebujesz systemu Windows 10 do grania w wymagające gry online między stacjonarne,. w których jak wiemy,. limiędzy się zdobycie przewagi nad przeciwnikiem,. jakość grafiki i możliwość osiągnięcia jak najlepszych wyników,. wówczas jak się okazuje,. typ licencji nie ma większego znaczenia,. Jak i Home i PRO w temacie gamingu to dostępne wersje systemu operacyjnego,. które zapewniają najwyższą jakość grafiki i dźwięku,. jedyną różnicą okazuje się w tym przypadku cena dokonanie płatności wybranej licencji,.

Należy wspomnieć,. że Windows 10 jako pierwszy system operacyjny Microsoft wspiera pakiet Direct 12,. który odpowiada za jakość dźwięku i grafiki w grach,. Dodatkowo umożliwia granie w wyższej,. dotąd niedo wyboruj rozdzielczości 4K oraz posiada dodatkowy tryb tzw,. gry,. który zwiększa wydajność komputera na czas grania,. Ważną kwestią jest również dostęp do Xopakowanie Game Pass,. który jest możliwy tylko za sprawą Windows 10,.

Doradzamy który windows najlepszy

10 Home między Pro? Windows 10 to system operacyjny,. który jest najbardziej innowacyjnym jak do tej pory systemem stworzonym przez Microsoft,. Został opublikowany w odpowiedzi na zapotrzebowania nowoczesnego użytkownika,. z myślą o ułatwieniu pracy,. wydajności,. polepszeniu dotychczasowych doświadczeń,. Nowe funkcjonalności zamieszczone w systemie operacyjnym Windows 10 pozwalają na lepsze zabezpieczenie danych,. które znajdują się na Twoim urządzeniu stacjonarnym między to do użytku domowego,. między firmowym,.

Odpowiadając zatem na pytanie 10 Home między Pro – zdecydowanie większe możliwości wykazuje Windows 10 Pro,. jeśli jednak nie potrzebujesz tak zaawansowanych funkcjonalności i nie jesteś właścicielem średniej lub dużej firmy,. wówczas z pewnością wystarmiędzy Ci Windows 10 Home,. Typ licencji Windows 10 PRO odpowiada przede wszystkim na zapotrzebowanie firm,. jak i dla gpamięci ramędzy,. jak i dla użytkowników prywatnych wystarczającą wersją jest Home,. licencja ta zapewnia zbliżoną do PRO jakość i wydajność systemu,. różnią się głównie dostępnym system,.

Mamy nadzieję,. że powyższy artykuł pozwolił Ci podjąć decyzję,. który z wybranych typów licencji będzie dla Ciebie idealny,.

W naszej ofercie znajdziesz jak i Windows 10 w wersji Home,. jak i Windows 10 w wersji PRO,.

Windows 10 home czy pro – który wybrać?

Windows 10 to dominujący system wśród polskich użytkowników,. Za jakiś czas czeka nas przesiadka na Windows 11,. ale póki co – warto zastanowić się nad zagadnieniem Windows 10 home czy pro,. Jak sama nazwa wskazuje,. Windows 10 home służy raczej do użytku domowego i choć nie ma tylu funkcji co Windows 10 pro,. to warto się nim zainteresować,. jeśli Twoje potrzeby nie są aż tak wygórowane,. Różnica Windows 10 home czy pro opiera się także na cenie,. Zdecyduj co dla Ciebie najlepsze i z czego najlepiej będzie Ci się korzystać,.

 

 

 

Pakiet Microsoft Office to znany pakiet aplikacji do biurach,. który na rynku światowym jest dostępny od 1989 roku,. Pakiet ten jest dostępny jak i dla Windowsa,. Microsoft,. jak również Apple iOS,. Z wykorzystaniem dodatkowego program u Wine,. można go również uruchomić na innych systemach operacyjnych,. takich jak: Linux/GNU,. FreeBDS,.

Najnowsza wersja pakietu została opublikowana w 2019 roku,. do tej pory powstało 15 wersji Microsoft Office,. z których na rynku w obecnej chwili najlepiej sprzedaje się Microsoft Office 2019 i Microsoft Office 2016,.

W poniższym poście dowiesz się jakie licencje pakietów rozróżniamy w wersjach klasycznych i w wersjach zdalnych Office 365,. Poznasz również,. jakie są ceny rynkowe dostępnych produktów pakietu Office 2019,. Office 365 oraz gdzie wybrane pakiety można zakupić w najtańszej opcji,.

Pakiet MS Office cena

Pakiet Office obecnie w najpopularniejszej opcji zakupowany jest w wersjach Microsoft Office 2016,. Microsoft Office 2019 i Office 365,. Poniżej poznasz ceny dla każdego z dostępnych wariantów pakietu Office,.

MS Office 365 cena

Pakiet Office 365 to jeden z najpopularniejszych obecnie pakietów w kategorii program y biurowe,. Na rynku obecnie większość firm szuka rozwiązań,. które będą działać jak i w opcji takie jak telefonj (na Android,. iOS),. jak i desktopowej,. dodatkowo umożliwiając komunikowanie się w trybie zdalnym na odległość i grupową pracę nad jednym projektem w czasie online,. Wszystkie z tych rozwiązań oferuje firma Microsoft w opcji pakietu Office 365,. Jest najbardziej innowacyjnym pakietem Microsoft Office,. który powoli wypiera jego klasyczne dostępne wersje desktopowe,.

System Office 365 do wyboru jest w wersji jak i dla biznesu,. jak i dla użytkowników do domu,.

W wersjach dla biznesu rozróżniamy takie licencje,. jak:

 • Office 365 Business Essentials (od 2020 występujący pod nazwą Microsoft 365 Business Basic),. umożliwia dostęp do takich aplikacji,. jak: Word,. Excel,. Power Point itd,. Aplikacji możesz używać tylko w trybie online,.
 • Office 365 Business (od 2020 – Microsoft 365 Business Standard) – dostęp do aplikacji jak i w trybie online jak i klasycznie – możliwość zainstalowania program ów na dysku,.
 • Office 365 Business Premium (od 2020 – Microsoft 365 Business Premium) – to najbardziej rozszerzona wersja pakietu Office 365,. Zyskujesz dostęp do Word,. Excel,. PowerPoint i wielu innych program ów z opcją dostępu w trybie zdalnym,. jak również w opcji klasycznej – ściągnięcie aplikacji na komputer,.

Dla użytkowników do domu do wyboru są takie dostępne wersje licencji,. jak:

 • Microsoft 365 Family – dostęp o aplikacje w wersjach premium: Word,. Excel,. PowerPoint,. OneNote,. Outlook,. Access,. Publisher,. Subskrypcja obejmuje nawet 6 osób,. Dodatkowo otrzymujesz wsparcie sztucznej inteligencji,. do 6TB przestrzeni na dysku OneDrive (1TB na osobę),. zaawansowane zabezpieczenia dla udostępnionych program ów,. W wartości premium zyskujesz: OneDrive,. Skype Redaktor Microsoft,. Microsoft Family Safety
 • Microsoft 365 Personal – to subskrypcja obejmująca 1 stanowisko,. otrzymujesz 1TB przestrzeni OneDrive,. zabezpieczenia i dostęp do aplikacji w wersji premium: Word,. Excel,. PowerPoint,. OneNote,. Outlook,. Access,. Publisher,. W wartości premium otrzymujesz: OneDrive,. Skype,. Redaktor Microsoft

W zależności od tego,. którą wersję Office 365 wybierzesz Microsoft oferuje wybrane opcje cenowe:

 • Microsoft 365 Business Basic od 4,.20 euro za użytkownika/miesiąc (umowa na rok)
 • Microsoft 365 Business Standard od 10,.50 euro za użytkownika/miesiąc (umowa na rok)
 • Microsoft 365 Business Premium od 16,.90 euro za użytkownika/miesiąc (umowa na rok)
 • Microsoft 365 Personal od 299,.99 zł/rocznie
 • Microsoft 365 Family od 429,.99 zł/rocznie

W naszym sklepie dokonanie płatnościisz pakiet Microsoft 365 w cenie,. już od 219 zł na rok licencjonowania (1 stanowisko),.

MS Office 2019 cena

Microsoft Office 2019 oferuje dwie główne dostępne wersje pakietu biurowego: Home i Professional,.

Wersja Home jest przeznaczona dla uczniów,. studentów,. jak również dla użytkowników do domu,. Wersja Professional jest natomiast dostępna głównie dla użytkowników,. którzy oczekują więcej – firmy i osoby,. które potrzebują od pakietu Office 2019 znacznie więcej,. niż to co oferuje pakiet w wersji Home,.

Wraz z dokonanie płatności pakietu otrzymujesz wsparcie systemowe – 5 lat przy dokonanie płatności Microsoft Office 2019 i 2 lata wsparcia w trybie rozszerzonym,.

MS Office Home cena

Wersja Home sprzedawana jest w dwóch dodatkowych licencjach: Home/Student – dla użytkowników do domu i studentów,. nie może być wykorzystywana komercyjnie i Home/Business – jak i dla osób prywatnych,. jak i małych i średnich przedsiębiorstw,. wersja ta może być wykorzystywana również komercyjnie,.

Pakiet Office 2019 Home/Student możesz zakupić w naszym sklepie już za 272 zł – licencja na 1 stanowisko:

Pakiet Office 2019 Home/Business możesz dokonanie płatności w naszym sklepie już od 549 zł – licencja na 1 stanowisko:

MS Office Professional cena

W naszym sklepie dostępny jest pakiet Office 2019 w dwóch opcjach: standardowej i w wersji PLUS,. Obie te dostępne wersje do wyboru są w dożywotniej formie użytkowania,. pakiet można dołączyć ze swoim kontem Microsoft i swobodnie używać,. reinstalować,. wgrywać aktualizacje w okresie 5 lat od daty dokonanie płatności,.

Office 2019 Professional w naszym sklepie dokonanie płatnościisz już w cenie 1129 zł – licencja na 1 stanowisko:

Drugim wspomnianym wariantem jest Office 2019 Professional PLUS,.

Pakiet ten jest bardziej rozbudowaną formą Office Professional,.

Za pakiet Microsoft Office 2019 Professional Plus zapłacisz teraz w promocyjnej cenie tylko 649 zł (cena bez rabatu to 1319 zł)- licencja na 1 stanowisko,.

MS Office najtaniej

Cena dokonanie płatności wybranego pakietu zależy od funkcjonalnosci,. na jakich Ci zależy,. Powyżej wymieniliśmy do wyboru warianty każdej z najnowszych wersji,. W naszym sklepie dokonanie płatnościisz jak i pakiet zdalny Office 365,. jak również pakiet w wersji klasycznej Microsoft Office 2019 (wymagany system operacyjny Windows 10),.

Ms office koszt

Chcesz wiedzieć,. jaki jest koszt dostępnych pakietów Microsoft Office?

W naszym sklepie dokonanie płatnościisz wszystkie z najnowszych opcji pakietu biurowego Office (wersja w formie e-maila,. dostawa = 0zł),. już od 219 zł,.

Ms office cena dla firm

W wersji MS Office 365 dla firm rozróżniamy poszczególne licencje:

Office 365 Business Essentials (od 2020 występujący pod nazwą Microsoft 365 Business Basic),. Office 365 Business (od 2020 – Microsoft 365 Business Standard),. Office 365 Business Premium (od 2020 – Microsoft 365 Business Premium),.

W klasycznej wersji aplikacja Office 2019 dla firm dostępna jest w opcjach: Home/Business,. Office 2019 Professional,. Office 2019 Professional PLUS,.

Ms office cena dla szkół

Szukasz pakietu biurowego dla szkół?

W opcji zdalnej usługi Office 365 do wyboru są takie warianty,. jak: Microsoft 365 Family,. Microsoft 365 Personal (Office 365 Personal),. W wersji klasycznej Office 2019: Home/Student

Wszystkie do wyboru warianty cenowe w korzystnych opcjach znajdziesz u nas na stronie (ilość komputerów na jakiej możesz jak wykonać instalację program ,. podana jest przy każdym z opisów),.

Nie pozostaje nic innego,. tylko przejść do dokonanie płatności!

Postapamięci ramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię kwestie dotyczące tematu: „MS Office ceny,. czyli ile to kosztuje?”

Microsoft Office 2010 – ile kosztuje?

Niestety,. nie da się już zakupić Microsoft Office 10,. Ile kosztuje najnowsza wersja pakietu? Wszystko zależy od tego,. jaką opcję wybierzemy,. Licencja dla Microsoft Office 365 może posiadać różne ceny w zależności od dystrybutora oraz tego,. co pakiet ma zawierać,.  ,. na naszej stronie można dokonanie płatności w pełni innowacyjne system na wybraną ilość stanowisk,. Obecnie nie rekomendujemy już dokonanie płatności Microsoft Office 2010,. Ile kosztuje Office 365 w naszym sklepie? Możesz otrzymać ją już od 219 zł na rok,.

 

 

 

Microsoft Windows 10 to wersja systemu operacyjnego Windows,. wydana w 2015 roku,.

Windows 10 powstał,. żeby zlikwidować niedoskonałości interfejsu użytkownika,. które miały miejsce w Windows 8,. kiedy to nieudolnie wprowadzono udoskonalenia systemu operacyjnego do urządzeń typu komputery osobiste i laptopy,. Z tego względu użytkownicy poprzednich wersji (Windows 7 i 8,.1) mieli możliwość darmowej aktualizacji swojego systemu,. aż do lipca 2016 roku,.

Windows 10 może być użytkowany na laptopach,. komputerach stacjonarnych,. smartfonach,. tabletach i innych produktach Windows,. a także na konsoli Xopakowanie One,.

Windows 10 jako najlepszy system operacyjny na świecie został do zainstalowania na komputerach ponad 56% użytkowników,. co dało mu miano pierwszego miejsca wśród systemów operacyjnych na świecie,.

W poniższym poście zajmiemy się omówieniem systemu Windows 10 w wersji standardowej – standardowy typ licencji i przedstawimy funkcjonalności,. różnice i ceny dla Microsoft Windows 10 home i Microsoft Windows 10 Pro,. czyli 10 Professional,.

Ile kosztuje innowacyjny system operacyjny Windows 10?

Wyróżniamy kilka wersji tego systemu operacyjnego,. W wersji standardowej Microsoft Windows pojawił się w dwóch opcjach (typ licencji): Home i Professional,. Dodatkowo opublikowano również dostępne wersje systemu operacyjnego przeznaczone do instalacji w dużych organizacjach: Windows 10 Enterprise,. Do nauki,. Pro Do nauki,. Remote Server,. Professional Workstation,.

Cena Windows 10 jest uzależniona główne od typu licencji,. jaki chcemy dokonanie płatności,. Wersja standardowa to po prostu Windows 10 Home,. czyli wersja do użytku w domu i Windows 10 Pro – Windows 10 Professional do wykorzystania komercyjnego,. Podobnie jest z innymi program ami,. Należy pamiętać,. że zwykle dostępne wersje przeznaczone do użytku biznesowego są o wiele droższe od wersji Home – stworzonych do używania w do użytku domowego zaciszu,. Windows 10 Home jednak w tej kwestii poszedł na pewne ustępstwa,. tzn,. może zostać użyty do pracy w firmie,. jeśli dana wersja systemu   jest wystarczająca,.

Przy wyborze oprogram owania w wersji standardowej,. warto również wspomnieć o istnieniu dodatkowego typu licencji – Windows 10S,. Wersja ta została stworzona do użytku edukacyjnego: uczniowie,. naumiędzyciele,. studenci,. System w tej wersji jest jednak mocno ograniczony – nie pozwala na zmianę przeglądarki ani instalowanie aplikacji spoza Microsoft Store,. Brak w nim również możliwości dostępu do wielu narzędzi administracyjnych,. jak również do Edytora Rejestru,. Jeśli mamy do wyboru system operacyjny w tańszej opcji Windows S i mocniejszej Home to warto zdecydować się jednak na Home,. Wersja produktu S przydaje się,. kiedy potrzebujemy wgrać system operacyjny na słabszej mocy komputer,. który nie udźwignie Windows Home,. System operacyjny Windows S będzie też dobrą alternatywą,. jeśli chcemy dokonanie płatności komputer dla dzieci,. między z laptopa mają korzystać osoby,. które nie potrzebują systemu operacyjnego w bardziej zaawansowanej formie,. Windows S natomiast z pewnością nie posłuży graczom między osobom,. które potrzebują bardziej rozbudowanych funkcjonalności,. Zwykle laptop z Windows S kusi atrakcyjną ceną,. jednak później może się okazać,. że przepłaciłeś o wiele więcej,. jeśli będziesz musiał dozakupić standardową wersję systemu,.

Microsoft Windows 10 Home cena

Sprawdźmy najpierw,. co się zmieniło w porównaniu do poprzednich wersji,.

Powróciło ponownie Menu Start,. a kafelkowy pasek ze skrótami jest łatwiejszy w obsłudze i wygodniejszy w zarządzaniu,. Pasek ten można dodatkowo dopasować pod względem szerokości i wysokości,. jego lewa strona to zazwyczaj używane najczęściej aplikacje,. a po prawej stronie Windows zamieścił kafelki z przypisanymi skrótami,. które można dowolnie przypinać,. Część z kafelków jest animowana i dynamiczna,. pozwala np,. na sprawdzenie pogody i aktualnych wiadomości z kraju,. Rozbudowano również systemową wyszukiwarkę z paska,. która budziła dość dużo wątpliwości pod względem swojej funkcjonalności w poprzednich wersjach,. W Windows 10 wyszukiwarka ta działa o wiele sprawniej i płynniej,.

Dodatkowe segregowanie okien,. które można dopasować do połowy ekranu,. to nic nowego,. jednak w systemie Windows 10 funkcja ta działa o wiele szybciej,. dzięki czemu można poczuć lepszy komfort i płynniejsze funkcjonowanie systemu przy wielu otwartych aplikacjach,. Poza tymi funkcjonalnościami Windows 10 udoskonalony jest w panel powiadomień,. umieszczony w prawym dolnym rogu,. Można stąd bezpośrednio przejść do takich funkcjonalności jak: bezprzewodowe połączenia,. ustawienia,. lokalizacja między tryb nocnego wyświetlania,.