Chcesz napisać pracę magisterską? Zamierzasz przygotować profesjonalne CV, aby zdobyć pracę? A może planujesz stworzyć swoją pierwszą powieść? Niezależnie od tego, jakie masz plany, przyda Ci się dostęp do narzędzi biurowych Microsoft Office. To szereg przydatnych aplikacji, które znacząco ułatwiają pracę z komputerem. Jednak zakup pakietu to spory wydatek. Czy zatem można korzystać z Microsoft Office za darmo? Sprawdź. 

Pakiet Office za darmo – czy to możliwe?

Dostęp do pakietu Microsoft Office można uzyskać na trzy różne sposoby. Można np.:

 • kupić oprogramowanie na naszej stronie i zainstalować je na swoim urządzeniu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ zapewnia dostęp do usług nawet bez połączenia z siecią internetową. Ponadto nie ma ograniczeń czasowych w korzystaniu z programów. Licencja jest udzielana bezterminowo;
 • zdecydować się na subskrypcję Microsoft 365. Wtedy zyskasz dostęp do narzędzi biurowych nie tylko na urządzeniach w biurze czy w domu. Będzie można ich używać także np. na tabletach czy w telefonach komórkowych. To duże ułatwienie dla osób, które pracują zdalnie;
 • skorzystać z darmowego Office, który jest dostępny online na platformie microsoft.com.

Warto pamiętać, że programy Microsoft, z których można korzystać przez przeglądarkę, mają nieco ograniczone opcje w porównaniu do wersji desktopowych. Jednak nadal spełniają swoje funkcje i z powodzeniem można z nich korzystać w szkole, na studiach, a nawet w pracy.

Office za darmo – jak skorzystać z tego rozwiązania?

Jeśli interesuje Cię darmowy Office online, musisz zarejestrować się na platformie Microsoft 365. Można to zrobić bezpłatnie zarówno za pomocą adresu e-mail, jak i numeru telefonu. Wybierz opcję, która jest dla Ciebie wygodniejsza. Następnie:

 • wpisz hasło, którego będziesz używać podczas logowania się do systemu – zadbaj o to, żeby było dość skomplikowane, aby osoby postronne nie odgadły go zbyt szybko i nie próbowały ukraść Twoich danych;
 • wybierz kraj, w którym będziesz używać programu;
 • podaj swoją datę urodzenia – na podstawie tej informacji system może stworzyć dziecięce konto, które będzie poddane kontroli rodzicielskiej w zakresie bezpieczeństwa i prywatności;
 • wpisz kod, który został przesłany na adres e-mail podany wcześniej w formularzu – dzięki temu firma upewni się, że to na pewno Ty tworzysz konto na Microsoft. Ponadto ta procedura eliminuje pomyłki. Jeśli nie otrzymasz e-maila z kodem, może to oznaczać, że adres e-mail został źle wpisany;
 • rozwiąż 5 zadań, które mają na celu zweryfikować, czy na pewno jesteś człowiekiem, czy też sztuczną inteligencją;
 • podaj swoje imię i nazwisko – nie przekazuj błędnych danych, ponieważ będą one widnieć w szczegółowych informacjach każdego dokumentu. Z pewnością nie chcesz, aby wyświetlały się tam śmieszne treści.

Cała procedura zajmie Ci kilka minut, a zatem w krótkim czasie zyskasz dostęp do praktycznych narzędzi biurowych.


Microsoft Office 2019 Professional Plus – zestaw narzędzi przydatnych w każdym biurze

Gdzie znaleźć Microsoft Office online za darmo do pobrania na smartphone’a lub tablet? 

Z programów Microsoft 365 Office online można korzystać nie tylko przez przeglądarkę. Te narzędzia są dostępne także w formie aplikacji na smartfony i tablety. Jeśli interesuje Cię darmowy Word, Excel lub PowerPoint, wejdź do sklepu App Store, Google Play lub Amazon App Store. Następnie wpisz w wyszukiwarkę nazwę pożądanego programu i kliknij „zainstaluj”. 

Za pomocą pakietu Office za darmo do pobrania można sporządzać dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje na urządzeniach mobilnych w dowolnym miejscu na świecie. Ponadto w internecie są dostępne aplikacje:

 • Microsoft Outlook – za pomocą tego programu będziesz mieć dostęp do swojej poczty, a także do kalendarza, nawet jeśli będziesz daleko od komputera stacjonarnego. Dzięki temu z łatwością zaplanujesz spotkanie i udostępnisz informacje o nim pożądanym osobom bez uruchamiania dodatkowych urządzeń. Ta aplikacja ułatwi Ci organizację czasu i zsynchronizowanie zawodowego oraz prywatnego kalendarza;
 • Microsoft Teams – to narzędzie do prowadzenia rozmów z bliskimi i współpracownikami. Za jego pomocą można zorganizować zdalne spotkanie z czatem na żywo. Dzięki temu każdy uczestnik będzie mógł brać w nim aktywny udział. Ponadto aplikacja ułatwi pracę nad projektami. Po zainstalowaniu jej na telefonie już zawsze będziesz na bieżąco ze zmianami!

Wszystkie pliki, które udało Ci się stworzyć w Microsoft 365 Office online w przeglądarce, czy w aplikacji, są zapisywane w tzw. chmurze, czyli w Microsoft OneDrive. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że w razie awarii urządzenia tracisz dostęp do swoich danych. Wystarczy zalogować się na nowym urządzeniu na swoje konto, aby znów móc pracować nad swoimi dokumentami. 

Ponadto, jeśli wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w plikach np. na telefonie, zostaną one automatycznie zapisane i będą się wyświetlać w przeglądarce. A zatem niezależnie od tego, na jakim urządzeniu pracujesz, zawsze masz dostęp do najnowszej wersji.

Dla kogo Microsoft Office online to dobry wybór?

Zastanawiasz się, czy warto kupić pakiet Microsoft Office, czy wystarczy Ci pakiet narzędzi dostępnych online? Wiele zależy od Twoich potrzeb. 

Zdecyduj się na wersje dostępne w przeglądarce lub w formie aplikacji, jeśli:

 • studiujesz i przygotowujesz głównie prezentacje, sprawozdania, referaty lub inne prace pisemne. Microsoft Word i PowerPoint online za darmo w 100% Ci wystarczą. Mają podstawowe funkcje, które pozwolą sporządzić wyczerpujące opracowania i ciekawie przedstawić informacje na wybrane tematy;
 • chcesz wykonać prosty arkusz kalkulacyjny, w którym zawrzesz informacje np. o swoim budżecie domowym, zrobisz proste obliczenia i sporządzisz czytelne wykresy. W darmowym Microsoft Excel umieścisz wszystkie dane w czytelnej formie!
 • często zmieniasz miejsce pracy i chcesz mieć dostęp do plików na wielu urządzeniach w dowolnym miejscu na świecie. Aby móc wykonać swoje obowiązki, wystarczy, że się zalogujesz do systemu. To proste rozwiązanie, które pozwoli Ci pracować i spełniać marzenia!

Jednak jeśli zależy Ci na dostępie do wszystkich, nawet bardzo zaawansowanych funkcji Microsoft Office, zdecyduj się na zakup lub subskrypcję pakietu programów.