Podczas instalacji systemu operacyjnego Windows kreator wymaga od użytkownika ustalenia hasła do urządzenia. To dobry sposób na to, żeby zabezpieczyć sprzęt przed osobami, które chciałyby wykraść dane. Jednak np. w domowych warunkach taka ochrona nie jest potrzebna. Zastanawiasz się zatem, jak usunąć hasło Windows 10? Sprawdź te wskazówki i zapewnij sobie prosty dostęp do komputera.

Jak wyłączyć hasło Windows 10?

Nie wiesz, jak wyłączyć logowanie Windows 10? To proste. Na początek włącz komputer tak jak zawsze. Następnie:

  • użyj skrótu klawiszowego: naciśnij klawisze Win+R – na stronie pojawi się okienko o tytule „Uruchamianie”;
  • w polu tekstowym wpisz „netplwiz” i kliknij przycisk OK.

Na ekranie komputera wyświetli się okienko o tytule „Konta użytkowników”. Znajdź konto, z którego chcesz usunąć hasło, a następnie odznacz checkbox, który znajduje się nad tabelą. Wtedy pojawi się kolejne okienko o tytule „Logowanie automatyczne”. Wprowadź tam nazwę użytkownika i aktualne hasło. Kliknij „OK”. 

Tyle wystarczy, aby nie trzeba było już więcej podawać hasła podczas uruchamiania komputera. Jednak jeśli zmienisz kiedykolwiek zdanie, możesz ponownie je włączyć. Wystarczy ponownie przejść całą procedurę i zaznaczyć wspomniany checkbox.

Jak usunąć hasła z laptopa?

Masz laptopa i zastanawiasz się, jak zmienić hasło? Jeśli masz Windows 10, procedura wygląda identycznie jak w przypadku komputerów stacjonarnych. A zatem postępuj dokładnie według wskazówek z powyższego akapitu. 


WINDOWS 10 HOME 32 bit 64 – sprawdzony system operacyjny do urządzeń domowych

Jak usunąć hasło administratora Windows 10, gdy nie jest znane?

Zdarzyło Ci się zapomnieć hasła do komputera i teraz nie możesz korzystać z urządzenia? Masz dwa rozwiązania do wyboru:

  • zmiana hasła – w tym celu kliknij przycisk Win. Następnie przejdź do programu „Ustawienia”, wybierz po kolei zakładki „Konto” -> „Opcje logowania” -> „Hasło”. Kliknij przycisk „Zmień” i postępuj według wskazówek, które wyświetlają się na ekranie;
  • resetowanie hasła – w ten sposób przywrócisz urządzenie do stanu początkowego. Aby móc to zrobić naciśnij klawisz Shift i wybierz przycisk „Zasilanie” i  „Uruchom ponownie” Na ekranie pojawi się okienko, w którym należy wybrać pozycję „Rozwiąż problemy”, a następnie „Resetuj ustawienia do stanu początkowego”. Na koniec wybierz opcję „Usuń wszystko”. Pamiętaj jednak, że w ten sposób całkowicie eliminujesz też wszystkie pliki, które znajdują się w pamięci komputera. Dotyczy to nie tylko danych, ale także programów czy dotychczasowych ustawień. Dlatego dobrze przemyśl, czy warto to zrobić. 

Istnieje wiele sposobów na to, jak usunąć hasło na Win 10. Wybierz ten, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy. 

Jak usunąć hasło z przeglądarki?

Wiele osób decyduje się zapisać hasło, np. to do swojej poczty e-mail, na komputerze. Dzięki temu nie muszą ciągle go wpisywać podczas logowania się na konto. Jednak istnieje ryzyko, że ktoś niepożądany zyska w ten sposób dostęp do Twoich danych. Aby tego uniknąć, warto usunąć swoje hasło. Jeśli masz przeglądarkę Microsoft, jest to dość łatwe. 

  • Otwórz przeglądarkę i kliknij kółeczko ze swoim zdjęciem profilowym w górnym prawym rogu.
  • Naciśnij przycisk zębatki i przejdź do ustawień.
  • Kliknij przycisk „Hasła”.
  • Na stronie znajdziesz listę witryn internetowych, do których zapisano hasła. Wybierz strony, z których chcesz usunąć swoje dane. Następnie kliknij niebieski przycisk „Usuń”.

Ta procedura nie wymaga podawania haseł do konta.


Usuń hasło do komputera i zapewnij sobie łatwy dostęp do urządzenia już dziś.