Windows 10 wolno chodzi

Windows 10 jest uznawany za najmniej inwazyjny z dotychczas powstałych systemów operacyjnych Microsoft,. jak również za najszybciej uruchamiający się system,. nawet na komputerach,. które są uważane za technologiczne zabytki,.   na starszym sprzęcie system będzie i tak zdecydowanie wolniej chodził niż na urządzeniu stacjonarnym odpowiadającym dzisiejszym czasom,. jednak odpowiednia optymalizacja na pewno wpłynie na polepszenie sytuacji,.

Żeby zdiagnozować problem,. najpierw dowiedzmy się trochę o tym,. jak przebiega uruchomienie systemu operacyjnego,. Jak zatem wygląda ta procedura? W momencie,. kiedy włączasz komputer,. najpierw uruchamiany jest tzw,. układ BIOS,. który rozposiadaćyna proces uruchomienieu systemu Windows,. W tym czasie z dysku twardego zamiędzytywane są dane,. a następnie przenoszone do operacyjnej pamięci ram,. W przypadku nowych komputerów uruchomienie systemu trwa nawet mniej niż 10 sekund,. w przypadku komputerów starszych,. niestety nawet do kilku minut,. Jednak z czasem używania nawet najnowszy sprzęt,. nie optymalizowany na bieżąco uruchamia się coraz wolniej,.

Co może być przyczyną zbyt wolnego uruchomienieu komputera? Zazwyczaj to działania użytkownika powodują,. że nasz komputer znacząco zwalnia podczas uruchomienieu i w trakcie użytkowania,. Jakie są najczęstsze przyczyny,. wolnego uruchamia się komputera?

 • Przeciążenie komputera – zbyt duża ilość obciążającego pamięć oprogram owania,. takiego jak np,. Adobe Illustrator,. Adobe Photoshop,. After Effects,. powoduje,. że system staje się bardziej obciążony,. a komputer spowalnia,. Dlaczego tak się dzieje? Często program y te startują wraz z systemem i uruchamiają określone procesy w tle,. np,. Adobe uruchamia przy starcie panel Adobe Creative Cloud,. Większość z procesów możesz wykonać sprawdzenie w prawym dolnym rogu na pasku zadań,.
 • Zainstalowane nowe sterowniki – zazwyczaj sterowniki ułatwiają prace określonych podzespołów,. np,. umożliwiają prawidłowe odtwarzanie filmów,. plików mp3,. jak również kontrolują pracę podzespołów komputera np,. karty graficznej,. Jednak zdarzają się partie błędnych sterowników lub źle do zainstalowaniach,. które znacząco obciążają prace systemu operacyjnego,.
 • Program y niebezpieczne – inaczej wirusy,. program y szpiegujące,. trojany i wszelkie system typu malware,. które możemy wprowadzić do komputera za pomocą nieprzeskanowanych,. podłączanych dysków zewnętrznych,. ściąganych plików z internetu itd,. Tego typu system może znacząco wpłynąć na spowolnienie działania komputera,. Warto zabezpiemiędzyć swój komputer najskuteczniejszym z dostępnych na rynku program ów antywirusowych,. Jeśli nie wiesz jaki program antywirusowy wybrać przejdź do naszego bloga i sprawdź ranking program ów antywirusowych,.
 • Brak bieżących aktualizacji – obecnie zazwyczaj program y aktualizują się na bieżąco w momencie uruchomienieu komputera,. jednak nie zawsze aktualizacje realizowane są w czasie online,. co może wpłynąć również na szybkość działania komputera,.
 • Paczki aktualizacji Windows zawierające błędy – od czasu do czasu Microsoft Windows wypuszcza paczkę,. która zawiera tzw,. bugi,. często również prowadzące do spowolnienia systemu operacyjnego,. W takiej sytuacji zazwyczaj zalecane jest przywrócenie systemu do poprzedniej aktualizacji Windows,.

Jakie zatem kroki posiadaćynić by przyśpieszyć działanie Twojego komputera?

Windows 10 PRO wolno chodzi

Na początku sprawdź,. jaki jest rzemiędzywisty czas uruchomienieu Twojego urządzenia,. Jak to zrobić?

W menu start w opcji wyszukiwania wpisz “Podgląd Zdarzeń” lub “event”,. Następnie zaznacz Dziennik aplikacji i usług i wybierz kolejno Microsoft,. następnie Windows,. W kolejnym kroku wybierz Diagnostics-Performance i zaznacz Działania,. wydarzenie o identyfikatorze 100,. za którym kryje się poszukiwany przez nas czas uruchomienieu,. Zdarzenie 101 natomiast to zbiór informacji o aplikacjach,. które spowalniają działanie Twojego komputera np,. jeśli ładowanie program u Adobe Photoshop tym razem zajęło o 2 sekundy więcej czasu niż poprzednio,. wówczas najwyraźniej warto wykonać sprawdzenie,. między aktualizacje były realizowane na bieżąco,. Co więcej,. jeśli program  ten uruchamia się w czasie uruchomienieu komputera,. warto wyłąmiędzyć w menedżerze zadań uruchamianie tego program u wraz z systemem,.

Jeśli już znasz czas uruchamiania Twojego sprzętu i jest on większy niż idealne 10 sekund,. czas przejść do szczegółowych kroków,. które pomogą nam przyśpieszyć uruchomienie i nie tracić już więcej czasu,.

 1. Sprawdź,. między domyślne wyszukiwanie nie zostało wyłączone – “Szybkie uruchomianie” to wbudowana funkcja Windows 10,. która poprawia z automatu czas uruchomienieu komputera,. Jak to wykonać sprawdzenie? Prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę baterii na laptopie i zaznacz Opcje zasilania i kolejno Wybierz działanie przycisku zasilania,. W tym miejscu znajdziesz między komputer ma włączoną funkcję szybkiego uruchamiania,. Jeśli chcesz zawsze widzieć między funkcja jest aktywna wówczas najlepiej ustawić,. żeby przycisk zasilania wprowadzał stan komputera w uśpienie,. a nie wyłączał komputer,. dzięki czemu możesz na bieżąco zobamiędzyć między szybkie uruchamianie jest włączone,.
 2. Wyłącz z autostartu niezbędne program y – jedna z najbardziej obciążających funkcji,. która sprawia,. że wszystkie program y zaznaczone w autostarcie uruchamiają się wraz z uruchomienieem systemu operacyjnego,. Jeżeli zatem w autostarcie jest zaznaczonych wiele program ów,. może się zdarzyć,. że przez to Twój komputer uruchamia się znacząco dłużej,. Najlepiej przejrzeć i wyłąmiędzyć wszystkie zbędne program y zapisane w autostart,. Jak to zrobić? Kliknij Windows + R,. następnie msconfig,. W kolejnym kroku wybierz zakładkę Uruchamianie,. co pozwoli Ci przejść do menadżera zadań,. gdzie znajdziesz listę program ów zapisanych w autostarcie,. po usunięciu niepotrzebnych aplikacji z pewnością odczujesz różnicę podczas kolejnego uruchomienieu systemu operacyjnego,. Innym,. prostszym sposobem jest przejście do Menedżera zadań,. można go uruchomić za pomocą klawiszy CTRL + SHIFT + ESC,. Następnie należy przejść do zakładki Uruchamianie,. w tym miejscu zobamiędzysz listę program ów,. które uruchamiają się wraz z uruchomienieem systemu,.  usunięcie program u z listy Uruchamianie nie spowoduje odinstalowania program u,. a jedynie sprawi,. że program  nie będzie miał wpływu na obciążenie uruchomienieu komputera,.
 3. Sprawdź,. między Twój system operacyjny nie został zainfekowany – niebezpieczne system często wykorzystuje znaczne ilości do wyboruj pamięci ram sprzętowej,. co powoduje obniżenie wydajności komputera,. W celu sprawdzenia,. między system nie został zakażony,. warto przeskanować komputer z użyciem odpowiedniego płatnego program u antywirusowego,. Darmowe antywirusy wykazują niewystarczającą skuteczność w odniesieniu do złożoności malware,. jakie atakują obecnie nasze komputery,. Jeśli nie jesteś w posiadaniu odpowiedniego antywirusa,. możesz skorzystać z wbudowanego program u Windows Defender,. który stanowi część systemu operacyjnego Windows 10,. Jak uruchomić Windows Defender? Wystarmiędzy otworzyć Ustawienia,. następnie Aktualizacje i zabezpieczenia,. a w kolejnym kroku Zabezpieczenia Windows,. Najlepiej program pozostawić w trybie skanowania pełnego do momentu wyświetlenia raportu z podsumowaniem,. w którym zawarte będą informacje o kolejnych krokach,. jakie należy posiadaćynić w celu zneutralizowania ewentualnie występujących problemów,.
 4. Wymień dysk HDD na dysk SSD,. To rozwiązanie spowoduje,. że komputer Twój zacznie działać znacząco szybciej i sprawniej,. To doskonały sposób,. który pomoże zwiększyć wydajność nawet starszego sprzętu bez potrzeby zakupowania nowego komputera,. Nowy dysk SSD o pojemności 250 GB,. możesz już zakupić od 150 zł,.

Windows 10 po aktualizacji wolno się uruchamia

Powyższe metody zawiodły? W tej sytuacji watro wykonać sprawdzenie aktualizacje systemu operacyjnego Windows,. Jak to wykonać sprawdzenie? Przejdź do Ustawień,. następnie Aktualizacje i zabezpieczenia,. kolejno Windows Update,.

Jeśli system pokazuje niezainstalowaną aktualizację,. wówczas należy ja jak wykonać instalację i ponownie uruchomić komputer,. co pomoże nam od razu wykonać sprawdzenie,. między problem udało się rozwiązać,.

Jeśli aktualizacja dotymiędzy sterowników,. wówczas najlepiej odwiedzić stronę producenta danego oprogram owania i wykonać sprawdzenie dostępność określonych aktualizacji,.

Pomocny w tej sytuacji może być również numer seryjny danego sprzętu,. który pozwoli odnaleźć odpowiedni model danego sprzętu i odnaleźć dopasowane do niego sterowniki,.

Windows 10 wolno działa po aktualizacji 2021

Jeżeli system wolno działa po aktualizacji,. warto wykonać sprawdzenie,. między aktualizacja na pewno przebiegła pomyślnie,. Po pierwsze sprawdź,. między Twoje połączenie internetowe jest stabilne,. następnie,. jeśli aktualizacja nadal nie działa,. wówczas wejdź w Ustawienia,. w kolejnym kroku Windows Update,. następnie Sprawdź aktualizacje,. Jeśli system nie pokazuje aktualizacji do pobrania,. wówczas najlepiej przejść do bardziej zaawansowanych kroków,.

Windows 10 wolno działa po aktualizacji 2020

Jeśli powyższe punkty ani realizacja aktualizacji nie poskutkowały,. wówczas dobrym sposobem na poprawienie szybkości działania systemu jest jego restart do ustawień fabrycznych,. To bardzo łatwy proces do realizacji,. Wystarmiędzy przejść do ustawień,. następnie wybierz aktualizacje i zabezpieczenia,. w kolejnym kroku odzyskiwanie i na koniec resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego,. W następnym etapie zaznacz opcje,. dzięki którym zachowasz wybrane pliki i program y osobiste,. jak również ustawienia,. Jeśli jednak nie potrzebujesz zachowania danych osobistych,. wówczas lepszym rozwiązaniem jest instalacja systemu Windows na nowo,. Należy jednak pamiętać,. że nawet przy wybraniu opcji resetowania systemu warto zapisać wybrane pliki na osobnym dysku zewnętrznym,. który sprawi,. że na pewno nie utracimy niezbędnych dla nas danych,.

Windows 10 nie można ukońmiędzyć instalacji aktualizacji

Jeśli Windows 10 nie znajduje aktywnych aktualizacji do ściągnięcia,. wówczas kliknij Start,. następnie prawym przyciskiem myszy na Panel Sterowania,. teraz System i zabezpieczenia i w kolejnym kroku Znajdź i rozwiąż problemy,. następnie Rozwiąż problemy z usługą Windows Update,.

 

 

Zgodnie z informacjami,. jakie prezentuje firma Microsoft,. najnowszy pakiet do biura Microsoft Office 2021 w Polsce ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w roku 2021 jak i w opcji dla Windows,. jak i dla użytkowników systemu Mac,. Zaktualizowany Microsoft Office 2021 będzie zawierał m,.in,. działającą w trybie offline wersję komercyjnego sektora LTSC (Long-Term Servicing Channel),. jak również unowocześnione rozwiązanie chmurowe,.

Część z nowości wprowadzonych do pakietu Office 2021 mogli obserwować już użytkownicy Office 365,.

W poniższym wpisie dowiesz się jakie nowości znajdziesz w najnowszym pakiecie Office 2021,. jaka jest Do polski data premiery Office 2021,. jakie zmiany wprowadził Microsoft Office 2021,. a jakie Office 365,. Jakie wyróżniamy zmiany w popularnych wersjach Office home i student,.

Office 2021

Przyjrzyjmy się najpierw zmianom w wersji LTSC,. Posiadać jest LTSC? To rozwiązanie dla firm,. które preferują rozwiązania do wyboru lokalnie,. nie za pomocą chmury,. W Polsce nie zawsze jest wszędzie idealny internet,. dlatego Microsoft postanowił pomyśleć również o tych użytkownikach,. który chcą mieć dostęp do najnowszych rozwiązań Microsoft bez potrzeby łączenia się z internetem,.

Kolejnym rozwiązaniem,. jakie wprowadzono jest wyposażenie Microsoft Office 2021 w tryb ciemnego interfejsu,. model tablic dynamicznych,. funkcje XLOOZAKUP do wyboru w Microsoft Excel,. Dodatkowo Microsoft Office zapewnia wprowadzenie wielu ulepszeń dotyczących internetowej dostępności,. rozwiązań zintegrowanych,. Microsoft 2021 zapewnił również wydłużoną gwarancję w porównaniu do poprzednich wersji,. aż do siedmiu lat,. przy posiadać poprzednie dostępne wersje były objęte gwarancją tylko do pięciu lat,. Ważną informacją jest również to,. że Microsoft nie chce podwyższyć cen za najnowsze dostępne wersje swojego produktu,.

Na rynku globalnym wersja LTSC miała swoją premierę w kwietniu,. full pakiet premiera odbyła się chwilę później,. Niewątpliwie równie ważnym wydarzeniem 2021 roku jest najnowsza premiera Windows 11,. który szakupia się głównie na funkcjonalnościach Windows 10 ulepszając przy tym zmiany,. które wyszły z zapotrzebowania ze strony użytkowników,. W kontekście pakietu biurowego Office,. Microsoft szakupił się głównie na udoskonaleniu takich aplikacji jak Word,. Excel,. OneNote,. Outlook i PowerPoint,.

Microsoft jako jedna z przodujących firm na rynku program ów komputerowych wyszła bezpośrednio do swoich użytkowników i wprowadziła zmiany zgodne z feedbackiem,. jakie od nich uzyskała,. Microsoft do zmian wykorzystał rozwiązanie Fluent Design,. Posiadać jest Fluent Design System?

Microsoft Fluent Design System inaczej Microsoft Design Language (“Metro”) jest opracowanym w 2017 językiem program owania,. stworzonym przez Microsoft,. System ten to pakiet wytycznych interakcji i projektów stosowanych we wszystkich program ach Windows 10 i program ów z nim związanych,. Metro opiera się na takich komponentach jak: Głębia,. Materiał,. Światło,. Skala,. Po raz pierwszy Fluent Design ujrzał światło dzienne w Windows 10,. jak również aktualizacji Xopakowanie One,.

W pierwszym kroku zmiany do wyboru były dla użytkowników Office Insider,. Dodatkowo Microsoft,. wykorzystując w pełni rozbudowane podejście User Experience,. zainstalował dla wszystkich użytkowników możliwości sprawdzenia za pomocą dodatkowego panelu,. jakie dokładnie zmiany zostały wprowadzone w najnowszym Office 2021,. Microsoft pomyślał również o możliwości wyłączenia najnowszego wyglądu interfejsu 2021,. jeśli ktoś w danej chwili nie chce korzystać z wprowadzonych udoskonaleń,.

Jakie zmiany zostały wprowadzone w najnowszej wersji Microsoft Office 2021?

Przede wszystkim użytkownicy mogą limiędzyć na bardziej płynną pracę aplikacji i współprace aplikacji posiadaćy sobą,. dodatkowo wprowadzono neutralną paletę barw,. nowo powstałe tryby,. personalizowane wstążki,. zaokrąglone rogi aplikacji,. Wprowadzono również tryb ciemny,. który wpływa na komfort siedzenia przy urządzeniu stacjonarnym – zamienia nawet kartkę papieru na czarną,. a uzupełniane napisy na biało,.

Jakie dodatkowo funkcje możemy zauważyć w najnowszym Office 2021?

 • Wbudowany system komentarzy w program Word 2021 – podobną funkcję użytkownicy kojarzą z dokumentów interaktywnych Google,. Funkcje tą mogli już poznać w zeszłym roku użytkownicy Office 365,. dla klientów Office klasycznego to zufull pakiet nowość,. Jak wygląda ta funkcja? Do każdego dokumentu można w wybranym miejscu dodawać komentarze,. sugerując tym samym odpowiednie poprawki z opcją wprowadzania dodatkowego oznaczenia osoby do której są kierowane komentarze z użyciem imienia,. nazwiska między adresu email,.
 • Połączenie funkcji Teams Planer i Do Zrobienia w jedną opcję- wcześniej Planer był zewnętrzną aplikacją,. a To Do wbudowaną aplikacją mobilną,. Fuzja To Do i Planera w aplikacji Teams ma znacząco wpłynąć na uproszenie pracy użytkowników,. Popularność program u Teams skłoniła znacząco użytkowników do wyjścia naprzeciw użytkownikom i połączenia funkcji docelowo w jedną nowoczesną funkcjonalność – Tasks i Planner,. Proces fuzji przebiegł w formie trzech etapów: pierwszy to Planner na wersji desktopowej i Tasks w wersji Mobile,. drugi to Tasks by Planner and To Do na Desktop i Tasks na Mobile,. etap trzeci,. czyli połączenie Tasks i Planner w nazwie Tasks na Desktop i w nazwie Tasks na Mobile,.
 • Nowa wersja trybu ciemnego w Microsoft Word – dodatkowa funkcja,. która szczególnie zadowoli użytkowników,. którzy spędzają długie godziny przy pracy w Microsoft Word,. Wcześniej już użytkownicy Office Insider mogli testować wersję systemu beta w trybie ciemnym,. Z tej nowej funkcjonalności skorzystają szczególnie użytkownicy monitorów z ekranem OLED,. W Office 2021 funkcje tą znajdziesz w zakładce “Widok”,.
 • Funkcja X,.WYSZUKAJ w program Microsoft Excel 2021 – użytkownicy Office 365 mogą testować tę funkcjonalność już od roku,. Na posiadać polega? X,.WYSZUKAJ to możliwość udoskonalonego przeszukiwania tablicy lub zakresu pod względem dopasowania,. tym samym zwracając określony element z tablicy lub drugiego zakresu,. Jeśli jesteś użytkownikiem Microsoft Excel,. to zapewne znana Ci jest funkcja WYSZUKAJ,.POZIOMO/PIONOWO i kombinacja takich funkcji jak PODAJ,.POZYCJĘ i INDEKS,. Nowość X,.WYSZUKAJ to właśnie zastąpienie tych funkcjonalności,. ich usprawnienie,.
 • Aktualizacja interfejsu Office 2021 – zmiany w interfejsie pakietu Office 2021 i Office 365 być może nie będą tak spektakularne jak przy Office 2019,. jednak interfejs jak wspomina Microsoft Office będzie ulepszony,. a określone funkcje będą bardziej do wyboru na docelowych użytkowników,. Aktualizacja będzie polegała na ulepszeniu pewnych funkcjonalności,. takich jak hiperłącza,. nowe skróty klawiszowe,. sprawniejsza integracja narzędzi,.

Jakie jeszcze funkcjonalności wprowadził Microsoft Office w nowej wersji 2021?

 • Line Focus – system zaprojektowany w celu zmniejszenia rozproszenia uwagi w trakcie pisania tekstu,. Pozwala na lepsze szakupienie na jednej linii na raz,.
 • XLOOZAKUP w Excelu – jak wspomnieliśmy wcześniej – możliwość łatwiejszego wyszukiwania w dokumentach Excela,.
 • Możliwość nagrywania slajdów z narracją w program PowerPoint
 • i inne,. takie jak: dynamiczne tablice,. ogólne ulepszenia program ów Word,. Excel,. PowerPoint i Outlook,.

Office 2021 release date

W kwietniu 2021 Microsoft poinformował,. że użytkownicy Mac mogą już ściągnąć z jego serwerów próbną wersję pakietu Office 2021,. jak również Office Long Term Servicing Channel,. inaczej zwane Office LTSC,.

Microsoft Office 2021 for Windows będzie dostępny zdecydowanie później,. również w wersji podglądowej,. jednakże mamy na niego szanse jeszcze w tym roku,. Finalne dostępne wersje produktu Office 2021 for Windows,. jak i Office 2021 for Mac mają swoją premierę mieć jeszcze pod koniec 2021 roku,.

Microsoft office 2021 release date

Office 2021 dla użytkowników komputerów z systemem Mac,. może być uruchomiony na komputerach,. które spełniają poniższe potrzeby sprzętowe:

 • procesor Apple i Intel o minimalnej pamięci ram PAMIĘCI RAM 4GB,.
 • minimum 10 GB wolnej przestrzeni na dysku,.

Microsoft w pamięci ramach rozwiązania Office 2021 umożliwia udostępnianie comiesięcznych aktualizacji,. w których skład wejdą jak i nowe funkcjonalności,. jak i poprawki,. Jak oznajmił Microsoft,. poszczególne rozwiązania będą udostępniane na bieżąco w kolejnych pakietach aktualizacji,.

Office 2021 home and student

Dobrą informacją dla użytkowników Office 2021 jest fakt,. że cenowo pakiet Office 2021 nie będzie różnił się od Microsoft Office 2019,. Obecnie wersja Office for Mac w wersji Office Home & Student kosztuje około 149,.99 USD,. a w wersji Office Home & Business 2019 kosztuje około 249,.99 USD,.

Licencja wiemiędzysta pakietu Office 2021 pozwala na możliwość wyzakupienia trwałej czasu dostępu z dodatkowym siedmioletnim wsparciem Microsoft,.

Licencję LTSC należy zakupić dla każdego urządzenia z osobna,. jednak licencji tej nie trzeba odnawiać po dokonanie płatności,.

Na rynku widnieją informacje,. że po premierze Microsoft podniesie ceny pakietów Office Professional Plus,. Office Standard i aplikacji powiązanych o około dziesięć procent,. nie ma na to jednak potwierdzenia,. Microsoft zakomunikował również,. że po premierze Office LTSC na rynku zostanie opublikowana kolejna wersja program u bez czasu dostępu,.

Office 2021 czy office 365

Jaką różnicę możemy zauważyć posiadaćy Microsoft Office 2021,. a Microsoft 365?

Jedną z najbardziej zauważalnych i aktualnych różnić jest sposób,. w jaki należy opłacać dane pakiety,. Pakiet Office 2021 nadal można dokonanie płatności w sposób jednorazowy i zachować go bezterminowo,. dostępne wersje Microsoft 365 wymaga regularnej opłaty abonamentowej w wysokości około 69,.99 USD rocznie,.

Microsoft 365 w najnowszych wersjach zawiera również dostęp do takich aplikacji jak Skype,. 1 TB dodatkowej przestrzeni dyskowej OneDrive i dostęp do internetowej wersji subskrypcyjnej Microsoft Teams,.

Microsoft 365 to również regularne aktualizacje,. jak informuje Microsoft przynajmniej raz w miesiącu,. W przypadku pakietu klasycznego Office 2021 aktualizacje są również dostarczane po uruchomieniu,. jednak będą to tylko poprawki zabezpieczeń,.

Możliwość korzystania z pakietu biurowego Office 365 jest wygodną formą w pamięci ramach czasu dostępu,. jednak jak zapewnia Microsoft program y,. takie jak LTSC i klasyczny Office 2021 nadal będę wprowadzane na rynek ze względu na wygodę odbiorców,. niektóre firmy nie mogą lub nawet nie powinny ze względu na bezpieczeństwo być uruchamiane w połączeniu internetowym,. lepiej,. żeby sprawniej działały w opcji offline,.

Office 2021 będzie uruchomiony jak i dla klientów korporacyjnych,. jak również klientów prywatnych,.   w pakiecie tym będą do wyboru wszystkie nowe funkcje,. jakie możemy zaobserwować w wersji Office 365,. jednak produkt ten zdecydowanie nie będzie aktualizowany w tak szybkim tempie,. jak Office 365,.

Nie ulega wątpliwości,. że produkty w opcji klasycznej,. stacjonarnej,. takie jak Office LTSC i Office 2021 są dobrą opcją w wielu sytuacjach,. jak i dla użytkowników komercyjnych,. jak również użytkowników do domu,. jednak zdecydowana większość klientów nadal wybiera głównie Microsoft Office 365,.

Jak zaznacza Microsoft,. jeśli Twoja firma nadal nie przeniosła się na usługi w chmurze,. to Microsoft z zespołem Get Support może znacząco pomóc i przygotować Twoją firmę na wejście na nowy tryb,. usług w chmurze,.

Mamy nadzieję,. że poniższy artykuł pomógł Ci uzyskać informacje na temat najnowszej wersji Office 2021,.

 

System operacyjny Windows 10 jest systemem najczęściej wybieranym spośród wszystkich dotychczas opublikowanych systemów operacyjnych przez Microsoft Windows,. Windows 10 powstał w 2015 roku,. jednak ciągłe udoskonalenia z użyciem miesięcznych i większych,. półrocznych aktualizacji sprawiły,. że system ten stał się jednym z najbardziej innowacyjnych,. stabilnych i bezpiecznych systemów operacyjnych dostępnych do dokonanie płatności,. System operacyjny Windows 10 możesz dokonanie płatności w wersji Home,. Professional,. Enterprise,. Do nauki i Pro for Workstation,. W poniższym poście przyjrzymy się bliżej dostępnych wersjom Windows 10,. a szczególnie wersji Home,. sprawdzimy posiadać charakteryzuje się ta wersja systemu Windows 10,. posiadać jest Windows 10 Home w wersji ORYGINALNY KLUCZ,. posiadać w wersji KLUCZ i OPAKOWANIE,. Odpowiemy również na pytania,. jaki system Windows 10 wybrać – 32 między 64 – bitowy i w jaki sposób z upgrade’ować wersję systemu Windows 10 Home do wersji Pro,.

Windows Home cena

Przyjrzyjmy się bliżej oferowany wersjom systemu Windows 10:

 • Windows 10 Home – to wersja dostępna dla użytkowników do domu,. zawiera jedynie podstawowe funkcjonalności,.
 • Windows 10 Professional – to wersja systemu operacyjnego,. która jest szczególnie często zakupowana przez użytkowników zaawansowanych i firmy,.
 • Windows 10 Enterprise – to wersja dla większych przedsiębiorstw z dodatkowymi funkcjonalnościami,. jest dostępna w dodatkowych wersjach LTSC i LTSB,.
 • Windows 10 Do nauki – to inaczej Windows 10 Enterprise,. czyli wersja poświęcona dla placówek oświatowych i szkół,.
 • Windows 10 Pro for Workstation – to wersja stworzona specjalnie dla użytkowników wymagających np,. klientów stacji robomiędzych o dużych zasobach procesorów i operacyjnej pamięci ram,.
 • Windows 10 w wersji S – to tak naprawdę dosyć często spotykana wersja systemu Windows 10,. Wersja mocno ograniczona,. stworzona głównie dla rynku edukacyjnego,. placówek oświatowych,. Wersja S przez swoje mocne ograniczenia nie pozwala też na instalację żadnych aplikacji spoza Microsoft Store,. Można,. więc zapomnieć o instalacji dodatkowego oprogram owania,. takiego jak Steam,. Orgin itd,. System operacyjny w wersji S jest na tyle ograniczony,. że nie można nawet zmienić wbudowanej przeglądarki internetowej Microsoft Edge,. brak jest również możliwości korzystania z panelu administracyjnego i Edytora Rejestru,. Windows 10 w wersji S to po prostu opcja dla słabszych i mniej wydajnych komputerów,. Jest również bezpieczną formą użytkowania dla dzieci,. osób starszych,. które dzięki ograniczonej funkcjonalności systemu,. nie będą w stanie ściągnąć na komputer szkodliwego oprogram owania,. Przez swoje ograniczenia systemowe,. Windows S jest tak naprawdę jedną z najbardziej bezpiecznych wersji systemowych,.

Cena Windowsa 10 nie jest uzależniona jedynie od wybranej wersji systemu operacyjnego,. jest zależna również od liczby stanowisk,. architektury procesowej,. jak również wersji licencyjnej ORYGINALNY KLUCZ,. KLUCZ,. opakowanie,.

Windows 10 Home edition cena

Windows Home,. podobnie do Windows Professional jest jedną z najczęściej zakupowanych wersji systemu Windows 10,. Posiadać te dostępne wersje różnią się posiadaćy sobą?

Zazwyczaj wersja Home jest zakupowana przez użytkowników do domu i małe firmy,. które nie poszukują bardziej zaawansowanych rozwiązań,. W praktyce więc wybór posiadaćy Windows 10 Home a Windows 10 Pro – Professional jest zależny od środowiska,. w jakim system operacyjny będzie używany,. Jeśli w Twojej firmie jest używany Active Directory to warto zdecydować się do razu na dokonanie płatności Windowsa w wersji Pro,.

Windows 10 Pro to również dodatkowe,. zaawansowane funkcje,. takie jak BitLocker,. który skutecznie pozwala na zabezpieczenie informacji firmowych w przypadku cyber ataku między zagubienia/ kradzieży danego urządzenia,.

Kiedy wersja Home wystarmiędzy? Jeśli wykorzystujesz system Windows 10 w małej firmie i nie potrzebujesz dodatkowych funkcjonalności,. wówczas wystarczająca zazwyczaj okazuje się wersja Home,. Z jej pomocą ściągniesz i uruchomisz wszelkie aplikacje,. również te spoza Microsoft Store,. możesz surfować po internecie,. współdzielić pliki,. korzystać z pakietu Office,. synchronizacji ustawień,. synchronizacji aktualizacji,. skorzystać z chmury OneDrive,.

Przed przejściem do cen wybranych wersji,. przyjrzyjmy się jeszcze,. jakie nowości w swoich funkcjonalnościach wprowadził Windows 10 w porównaniu do wersji poprzednich:

 • menu Start i łatwiejszy w obsłudze i zarządzaniu pasek ze skrótami,.
 • bardziej intuicyjny interfejs,. możliwość dopasowania paska ze skrótami pod względem wysokości i szerokości,.
 • dodatkowy podział paska ze skrótami,. prawa część przeznaczona na kafelki z przypisanymi skrótami,. lewa to kafelki aplikacji najczęściej używanych,.
 • dynamiczne i animowane kafelki w pasku menu,. pozwalające na przypięcie widgetów z wiadomościami,. pogodą,. rozrywką,.
 • rozbudowana systemowa wyszukiwarka,.
 • płynniejsze działanie segregowania okien,.
 • dodatkowo: panel powiadomień umieszczony w prawym dolnym rogu,. który pozwala na bezpośrednie przejście do takich funkcjonalności jak: ustawienia,. lokalizacja,. tryb wyświetlania nocnego między połączenia bezprzewodowe,.
 • z nowości Microsoft Windows 10 wprowadził w wersji Home: bardziej rozbudowaną i sprawniejszą przeglądarkę Microsoft Edge,. która zastępuje swojego poprzednika Explorera; wbudowaną możliwość rozpoznawania twarzy i odcisków palca; Cortana,. czyli osobista asystentka,. pomagająca w obsłudze systemu Windows; Continum – skuteczny tryb tabletu,. dzięki którym urządzenia z panelem dotykowym działają jeszcze płynniej; Windows Holographic,. inaczej HoloLens – platforma umożliwiająca obsługę okularów holograficznych,.

Windows 10 Home i Pro to również różnica w cenie,. jaką oferuje producent,. Użytkownicy,. którzy zakupują wersję Home,. muszą limiędzyć się z wydatkiem od 229 zł za system Windows 10 Home ORYGINALNY KLUCZ na jedno stanowisko w licencji dożywotniej,. Klienci,. którzy zdecydowali się na dokonanie płatności wersji Pro w najprostszej opcji Windows 10 Pro KLUCZ,. powinni przygotować się na wydatek od 189 zł za dokonanie płatności licencji na 1 stanowisko w opcji licencjonowania dożywotniej,. Jak widzimy,. różnica w cenie jest również zależna,. od wyboru określonej wersji dokonanie płatności – ORYGINALNY KLUCZ,. KLUCZ,. OPAKOWANIE,. Przyjrzyjmy się bliżej,. posiadać te dostępne wersje róznią się między sobą,.

Windows 10 Home ORYGINALNY KLUCZ cena

Wersja system operacyjnego Windows 10 w opcji ORYGINALNY KLUCZ to Original Equipment Manufacturer,. Jest to wersja,. która jest znacznie tańsza niż tradycyjny Windows 10 w opcji z płytą instalacyjną i pudełkiem,. Wersja ORYGINALNY KLUCZ to dokonanie płatności specjalnego kodu bez płyty instalacyjnej,. Zazwyczaj ten rodzaj systemu operacyjnego otrzymujemy wraz z dokonanie płatności wybranego urządzenia,. które ma już zainstalowane system Windows 10 w opcji ORYGINALNY KLUCZ,.

Wersja ORYGINALNY KLUCZ jest przypisywana bezpośrednio do urządzenia,. do jego technicznej specyfikacji,. dlatego jego wykorzystanie jest możliwe tylko na jednym urządzeniu,. z tego też względu licencja ta jest o wiele tańsza niż inne dostępne wersje,. takie jak KLUCZ między standardowa wersja pudełkowa OPAKOWANIE,.

Jeśli po dokonanie płatności laptopa chcesz sprzedać licencję,. możesz to zrobić jedynie wraz ze sprzedażą laptopa między komputera stacjonarnego,. Ze względu na specyfikację systemu Windows 10,. system nie musi być restartowany,. jeśli chcesz,. w każdym momencie możesz wrócić do ustawień fabrycznych lub cofnąć wybraną aktualizację łatkową,. między większą półroczną z nowościami systemowymi,. Windows 10 może być instalowany wielokrotnie na tym samym urządzeniu np,. w przypadku wymiany takich komponentów jak płyta główna,. dysk systemowy Windows,.