Tak jak w przypadku innych usług umożliwiających zespołową komunikację, podobna mechanika występuje w Microsoft Teams — logowanie jest bardzo proste, a cały proces trwa zaledwie kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund. 

Zacznijmy od szybkiego przypomnienia, czym Teams właściwie jest. 

Microsoft Teams — co to jest?

Microsoft Teams to platforma do zawodowej komunikacji i współpracy, ułatwiająca koordynację działań w zespole. Dzięki Teams użytkownicy mogą prowadzić wideokonferencje, wymieniać się wiadomościami tekstowymi, udostępniać pliki oraz współpracować nad nimi w czasie rzeczywistym. Platforma integruje się także z innymi narzędziami Microsoft, takimi jak Word, Excel czy PowerPoint, umożliwiając płynne przejście między nimi i współdzielenie treści.

Teams — logowanie online

Popularne „Teamsy” logowanie rozwiązują na dwa sposoby — tj. możesz używać aplikacji lub zalogować się przez przeglądarkę internetową bez instalowania żadnych programów na komputerze. W obydwu przypadkach do korzystania z usługi potrzebujesz konta Microsoft.

Zacznijmy od wersji z aplikacją na platformie Microsoft Windows.

Teams — logowanie w aplikacji

  1. Uruchom aplikację Teams. Jeżeli logowałeś się wcześniej, pokaże się lista kont. Jeśli nie, należy podać swój login Microsoft.

  1. Następnie podaj hasło przypisane do konta Microsoft.

  1. Być może system poprosi o podanie kodu PIN. Wpisz kod systemowy - chodzi tu o PIN do Windowsa, na którym się właśnie logujesz.

  1. Kliknij “Kontynuuj”.

  1. Logowanie online do Teams gotowe!

Teams - logowanie w przeglądarce internetowej

  1. Wejdź na stronę usługi — znajdziesz ją pod wieloma adresami, najprościej będzie po prostu wpisać w pasek adresu teams.com. Kliknij „zaloguj się” w prawym górnym rogu.

  1. Wpisz swój login do konta Microsoft.

  1. Wprowadź hasło do konta Microsoft.

  1. Gotowe!

Jak widać, proces jest bardzo szybki w przypadku Teams — zaloguj się w przeglądarce lub w aplikacji i korzystaj z możliwości komunikacyjnych tej usługi. Niezależnie, którą wersję wybierasz, warto skorzystać z kluczy aktywacyjnych do różnych wersji Microsoft Office i Microsoft Windows w sklepie Key-Soft.pl. Do Teamsów możesz zalogować się tym samym kontem, którego używasz do obsługi powyższych programów.

Czy Teams jest płatny?

Możesz korzystać z wersji bezpłatnej usługi — ograniczenia nie są zbyt uciążliwe (największym jest chyba długość spotkania ograniczona do 60 minut). Istnieją również wersje płatne, dołączane do zestawów Microsoft 365.