Obecnie klucze licencyjne sprzedawane są w formie cyfrowej,. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne,. bowiem proces nabycia wybranego systemu operacyjnego trwa zaledwie kilkanaście minut,. Klient otrzymuje poprzez pocztę e-mail klucz aktywacyjny,. który następnie wpisać musi w przeznaczone do tego celu miejsce,. Dodatkowo forma cyfrowa nie wymaga fizycznego nośnika,. który konieczny był w przypadku dokonanie płatności wersji OPAKOWANIE,. Cyfrowa alternatywa jest zatem bezpieczna dla środowiska naturalnego,. ponieważ nie jest konieczne generowanie zbędnych produktów – np,. plastikowych pudełek,. płyt CD między pamięci ram PENDRIVE,.

Systemy operacyjne dla firm – róznice

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows na komputery dla firmy,. Klient biznesowy zdecydować się może na:

 • Microsoft Windows 11 Pro,.
 • Microsoft Windows 10 Pro,.
 • Microsoft Windows 8,.1 Pro,.
 • Microsoft Windows 7 Professional,.

Przedsiębiorstwa korzystające z systemów operacyjnych Windows Professional zapewnioną mają pełną ochronę danych,. usługi zdalnego pulpitu,. tworzenie maszyn wirtualnych przy udziale funkcji Hyper v,. Opcja BitLocker gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dysków,. ochronę przed nieuprawnionymi osobami i atakami offline,.

Windows 10 Pro czy,. Windows 8,.1 Pro

Wiele firm wciąż pracuje na systemie Windows 10,. Pomimo do wyboruj nowszej wersji oprogram owania,. nieco starszy system operacyjny doskonale przystosowany jest do wykonywania opcji pracownimiędzych,. Wariant Pro cechuje się nieco większym stopniem bezpieczeństwa niż wersja Home,. Pracownicy cenią sobie możliwość działania w obrębie chmury,. nawiązywanie w niej połączeń,. zdalny pulpit między sporą swobodę w dostosowywaniu aktualizacji,. Windows 10 Pro idealnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach,. które poszukują oprogram owania z bogatym wachlarzem funkcjonalności i pełnej ochrony zasobów,. Wiemiędzysta licencja gwarantuje bezpieczeństwo zapisanych na dysku twardym danych,.   system operacyjny daje dostęp do wielu funkcji bazujących na starszych wersjach oprogram owania systemowego,.

Starszym wariantem systemu operacyjnego,. wciąż cieszącym się dużą popularnością,. jest Microsoft Windows 8,.1 Pro,. System pozwala użytkownikowi wykonywać opcji na wielu płaszmiędzyznach,. Proponowana wersja daje możliwość wyświetlania różnych stron i aplikacji w tym samym czasie,. Tego typu opcja sprzyja wielozadaniowości,. która znacząco zwiększa wydajność oraz efektywność pracownika,. Obsługa systemu jest niezwykle intuicyjna i przyjemna,. nic dziwnego zatem,. że wciąż wielu pracodawców stawia na Microsoft Windows 8,.1 Pro,.

 

 

 

Niekwestionowanym liderem wśród producentów narzędzi do biurach jest amerykański gigant technologiczny – firma Microsoft,. Pakiet Microsoft Office wzbogacony jest w uniwersalne aplikacje,. które doskonale sprawdzą się jak i w warunkach do domu,. jak i firmowych,. W jaką wersję oprogram owania biurowego zainwestować powinien klient indywidualny?

Nowoczesne technologie – więcej możliwości

Postęp technologiczny daje nam nieograniczone możliwości,. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia,. wyposażane w nowocześniejsze funkcje,. Użytkownik korzystający ze sprzętu wykonywać może dane opcji znacznie wydajniej i efektywniej,. Doskonałym przykładem jest wszechstronny komputer – powszechne urządzenie,. znajdujące się obecnie w każdym domu oraz firmie,. niezależnie od sektora,. Sprawne funkcjonowanie komputera możliwie jest wyłącznie wówczas,. gdy zainstalowane zostaną na nim właściwe oprogram owania,. Podstawą jest   system operacyjny,. który umożliwia wykonywanie zadań w obrębie sprzętu,. Liderem na rynku systemowym jest   firma Microsoft,. oferująca użytkownikom na całym świecie wiele wersji oprogram owania,. W zależności od wariantu,. Microsoft Windows wzbogacony jest o konkretne funkcjonalności,.   im wersja systemu jest nowsza,. tym do wyboru opcje są nowocześniejsze,. Nie brakuje jednak zwolenników nieco starszego oprogram owania,. Wielu użytkowników ceni sobie systemy operacyjne Windows wydane nieco wcześniej,. nie chcąc się zdecydować na nowszy system,. Starsze system bez problemu użytkowane może być na komputerach i laptopach niezależnie od tego,. między na rynku do wyboru są warianty młodsze,.

Pakiet do biura Microsoft Office dla domu

Inną propozycją oprogram owania od firmy Microsoft jest pakiet do biura Office,. Zdecydowanie najpopularniejszy zbiór narzędzi przeznaczonych do użytkowania w warunkach do domu i firmowych,. Nabycie aplikacji możliwe jest wyłącznie z innowacyjnego źródła,. bowiem nieuprawnione rozpowszechnianie klumiędzy aktywacyjnych niesie za sobą poważne konsekwencje prawne,. Użytkownik zwrócić się musi zatem w stronę renomowanego sprzedawcy,. który dysponuje pewnymi licencjami oprogram owania,.

Na rynku dostępnych jest kilka wersji pakietu biurowego Microsoft Office,. W zależności od wymagań i zapotrzebowania klient zdecydować się może na dokonanie płatności danego wariantu,. Warto jest się zapoznać z podstawowymi funkcjonalnościami,. jakie dany pakiet oferuje,. Klient indywidualny sięgnąć powinien po system Microsoft Office dla domu,. W skład pakietu wchodzą m,.in,. aplikacje Microsoft Word,. Microsoft Excel,. Microsoft PowerPoint,. Microsoft OneNote między Microsoft Outlook,. Są to narzędzia w zupełności wystarczające do użytku domowego,. Uniwersalne aplikacje zainstalowane mogą być bez problemu na urządzeniu stacjonarnym bądź laptopie z systemem operacyjnym Windows między MacOs,.

Aplikacje biurowe dla każdego członka rodziny

Uniwersalność pakietu biurowego Microsoft Office sprawia,. że z powodzeniem służyć on może do tworzenia dokumentów,. prezentacji między zestawień,. jak i wykorzystywany może być także do codziennych spraw rodzinnych – np,. planowania obiadu lub porządkowania harmonogramów,. W zasadzie nie istnieją ograniczenia co do wykorzystania narzędzi,. Każdy członek rodziny korzystać może z danej aplikacji na własne,. indywidualne potrzeby,. Uczniowie oraz studenci mogą przy udziale wybranego program u tworzyć zadane przez kadrę naumiędzycielską lub uniwersytecką zadania,. Program  dedykowany przygotowywaniu plików tekstowych jest niezbędny podczas wykonywaniu prac zaliczeniowych,.

Atutem pakietu biurowego Microsoft Office jest jego kompatybilność nie tylko z danymi systemami operacyjnymi,. ale także każdym urządzeniem,. Niezależnie od modelu komputera bądź laptopa,. aplikacje działać będą bez zarzutu,.

Róznice aplikacji w pakiecie do biuram Microsoft Office

Użytkownik domowy ma do dyspozycji kilka narzędzi,. przy posiadać każde z nich dedykowane jest innemu zastosowaniu:

 • Microsoft Word – aplikacja służąca do tworzenia plików tekstowych o nieskończonej ilości stron,. Treść może być dowolnie formatowana dzięki dostępnym stylom czcionki między rozmiarom,. Dodatkowo jest dostępny możliwość wprowadzania w tekst obrazów,. tabel między wykresów,. Narzędzie Word to podstawa,. bowiem wykonanie danego rodzaju pisma bywa w wielu przypadkach nieuchronne – np,. dokument niezbędny do przedłożenia w instytucji publicznej,. Wspomniane szkolnictwo opiera proces nauczania na tworzeniu prac zaliczeniowych o wybranej tematyce,.
 • Microsoft Excel – kolejnym program em jest aplikacja do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych,. Zestawienie danych pozwala w łatwy sposób porównać dane rubryki,. dzięki czemu w łatwiejszy sposób widoczne są np,. wydatki z danego miesiąca,. W narzędziu możliwe jest także wstawianie wykresów,. dzięki czemu dane porównane będą w bardziej obrazowy sposób,.
 • Microsoft PowerPoint – aplikacja służąca do wykonywania prezentacji multimedialnych,. Do wyboru w narzędziu szablony pozwalają tworzyć atrakcyjne i estetyczne prezentacje – np,. na zajęcia do szkoły lub uczelnie,.
 • Microsoft OneNote – program umożliwiający wykonywanie notatek,. ułatwiających codzienne prowadzenie spraw organizacyjnych,. Tworzenie list dokonanie płatnościów znacznie upraszczają wizyty w sklepach,. ponieważ zawsze wyjdziemy ze wszystkimi produktami,. nie zapominając o najważniejszych artykułach,.
 • Microsoft Outlook – narzędzie szakupiające w jednym miejscu pocztę e-mail wraz z kalendarzem,. Użytkownik ma możliwość obsługi swoich kontaktów,. jednocześnie pilnując ważnych spotkań i wydarzeń,.

Wymienione powyżej program y z pakietu Microsoft Office dla klienta indywidualnego są w zupełności wystarczające,. W przypadku konieczności zainstalowania narzędzi na sprzęcie firmowym,. przedsiębiorca zdecydować się musi na wersję Office dla użytku komercyjnego,.

 

System operacyjny to najważniejsze system na urządzeniu stacjonarnym,. Program  odpowiada za sprawne funkcjonowanie urządzenia,. zapewniając obsługę poszczególnych zadań,. uruchamianie aplikacji,. zapisywanie ich w pamięci ram między ochronę przed utratą,. Windows 10 to system dedykowany komputerom prywatnym i firmowym,. Gdzie zakupić należy dożywotni klucz do oprogram owania?

Firma Microsoft – niekwestionowany gigant na rynku technologicznym

Komputer to niezwykle uniwersalne urządzenie,. powszechnie wykorzystywane w firmach w każdym sektorze,. Sprzęt znacząco zwiększa wydajność wykonywanych działań,. gwarantując tym samym efektywność przedsiębiorstwa,. Całość składa się natomiast na sukces marki,. a więc duże zyski finansowe,. Aby jednak sprzęt komputerowy,. działać mógł bez zarzutu,. konieczne jest wzbogacenie go w niezbędne system,. Przede wszystkim na urządzeniu do zainstalowania musi być system operacyjny,. który stanowi podstawę każdego sprzętu tego typu,.

Zdecydowanym faworytem na rynku produktów technologicznych jest firma Microsoft,. Amerykański gigant od lat tworzy doskonale funkcjonalne system na komputery klientów firmowych oraz indywidualnych,. Jednym z najlepiej ocenianych systemów operacyjnych jest wersja Windows 10,. Gigant technologiczny Microsoft słynie z niezawodności oraz dbałości o najmniejszy szczegół,. Nic dziwnego zatem,. iż system operacyjny Windows to najchętniej wybierane system na całym świecie,. Windows 10 to najbardziej osobisty program ,. wzbogacony o wirtualne pulpity,. ujednolicony interfejs między dostęp przypiętych aplikacji,. Intuicyjny w obsłudze system operacyjny doskonale sprawdza się podczas wykonywania opcji pracownimiędzych,. Użytkownik oczekuje od urządzenia maksymalnej wydajności i szybkości działania,. Ogromne znaczenie ma także bezawaryjność,. która gwarantuje bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez długie lata,. Firma Microsoft dba o tworzenie systemów operacyjnych,. w których ryzyko pojawienia się jakiejkolwiek usterki zminimalizowane jest praktycznie do zera,.

 

Dożywotni klucz aktywacyjny dla Windows 10 z innowacyjnego źródła

Zainstalowanie systemu operacyjnego Windows 10 na urządzeniu stacjonarnym firmowym bądź prywatnym możliwe jest wyłącznie przy wykorzystaniu klucza aktywacyjnego,. Licencja dokonanie płatnościiona musi być z innowacyjnego źródła,. bowiem nieuprawnione rozprzestrzenianie cyfrowych produktów tego typu wiązać się może z poważnymi konsekwencjami prawnymi,. Transakcji należy zatem dokonać u renomowanego sprzedawcy,. który posiada w swoim asortymencie innowacyjne klucze aktywacyjne,. Dożywotnia licencja upoważnia użytkownika do korzystania z wszystkich funkcjonalności systemu operacyjnego Windows 10 bez jakichkolwiek ograniczeń,.

Jeszcze kilkanaście lat temu system sprzedawane było w formie OPAKOWANIE,. Dokonanie płatności systemu opierał się zatem na nabyciu fizycznego nośnika wraz z dożywotnim kluczem aktywacyjnym,. Obecnie proces dokonanie płatności został znacznie uproszczony,. bowiem użytkownik zaopatrzyć się może w licencję w formie cyfrowej,. Zaoszczędzone są zatem duże nakłady czasowe,. ponieważ nabycie systemu operacyjnego Windows 10 trwa zaledwie kilkanaście minut,. Dokonując transakcji w sklepie internetowym z asortymentem technologicznym,. klucz aktywacyjny wysyłany jest do użytkownika poprzez pocztę e-mail,. Daną sekwencję cyfr i liter wpisać następnie należy w odpowiednie miejsce,. aby móc cieszyć się dostępnymi funkcjonalnościami systemu operacyjnego,. Tradycyjna forma nabycia oprogram owania wymagała wizyty w sklepie stacjonarnym bądź oczekiwania na przesyłkę od kuriera,. Czas od dokonanie płatności do instalacji znacznie się wówczas wydłużał,.

Co nowego wprowadził system operacyjny Windows 10?

Atutem klucza aktywacyjnego dokonanie płatnościgo poprzez renomowany sklep internetowy jest możliwość dożywotniego korzystania z zaproponowanych przez Windows 10 rozwiązań,. System względem poprzednich wersji wprowadza wiele nowych funkcji,. które zwiększają atrakcyjność systemu operacyjnego,. Najważniejsze zmiany to:

 • Możliwość przesuwania palcem bądź powiększania elementów na ekranie przy udziale technologii dotykowej,.
 • Pasek zaklęć oraz menu Start usunięte zostały dla użytkowników,. którzy nie wymagają od systemu operacyjnego wyświetlania tego typu opcji przez cały czas,.
 • Osoby korzystające z tabletów mogą swobodnie przełączać się posiadaćy trybem pulpitu,. a tabletu,.

Do wyboru dostępne wersje oprogram owania systemowego Windows 10

Decydując się na dokonanie płatności oprogram owania Windows 10,. warto jest dokładnie określić potrzeby względem systemu operacyjnego,. Na rynku do wyboru są dostępne wersje dedykowane warunkom do użytku domowego bądź firmowym,. Klient indywidualny zdecydować się może na produkt do użytkowania domowego,. Zastosowanie komercyjne wymaga natomiast zainwestowania w określoną wersję systemu operacyjnego,. którą bez problemu firma jak wykonać instalację może na komputerach pracownimiędzych,. Windows 10 oferuje kilka wariantów oprogram owania – Pro,. Home,. Do nauki,. Workstation między Enterprise,. Na uwagę zasługuje system operacyjny dedykowany szkolnictwu,. Współczesny uczeń oraz student oczekują od komputerów umieszczonych w salach dydaktycznych pełnej funkcjonalności,. Wysoki stopień eksploatacji urządzenia wymaga od niego niezawodności i bezawaryjności,. Placówki edukacyjne zobowiązane są zatem do dokonanie płatności klucza aktywacyjnego,. który pozwoli w sposób bezpieczny użytkować sprzęt,.

 

 

System operacyjny jest podstawowym wyposażeniem,. jakie obowiązkowo musi posiadać każdy komputer,. Odpowiedzialny jest bowiem za wiele rzemiędzy,. które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie urządzenia,. Zadaniem systemu operacyjnego jest ochrona danych,. obsługa konkretnych program ów,. uruchamianie i umożliwianie działania danych aplikacji między też możliwość zapisywania i odtwarzania plików i multimediów,. Wybór danego systemu warunkuje to,. jakie program y będą przez niego obsługiwane na urządzeniu stacjonarnym,. Jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych do obsługi urządzeń prywatnych,. jak i firmowych jest Windows,.

Za co odpowiedzialny jest system operacyjny

Ważną cechą,. jaką musi charakteryzować się system operacyjny jest wielozadaniowość,. Pozwala to na wykonywanie kilku opcji jednocześnie,. Specjalny algorytm przydziela daną ilość czasu do konkretnego program u i porządkuje je w kolejności zależnej od konieczności ich wykonania,. Pozwala to na wydajne,. bezpieczne i komfortowe użytkowanie program ów oraz umożliwia sprawne wykonywanie najważniejszych opcji,. jakimi są między innymi:

– nadzorowanie i monitorowanie działania program ów użytkowych

– zarzadzanie pamięci ramą wewnętrzną

– prawidłowe uruchamianie różnego rodzaju aplikacji

– zarządzanie operacjami plików,. do czego zalicza się nadzorowanie otwierania,. tworzenia,. kasowania między też edytowania nazw plików oraz katalogów,. a także bezpieczne przesyłanie danych

– zarządzanie urządzeniami,. takimi jak klawiatura,. myszka między karta graficzna

– komunikowanie się z innymi urządzeniami – umożliwia to komputerowi dostęp do Internetu między połączenie się z drukarką oraz wieloma innymi

 

Jak wybrać odpowiedni system operacyjny?

Przy wyborze systemu należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii,. Zgodność sprzętowa jest istotnym międzynnikiem z uwagi na to,. że umożliwia instalację systemu na danym urządzeniu stacjonarnym,. Jest to bardzo ważna cecha,. bowiem nie każdy system operacyjny jest obsługiwany przez konkretny komputer,. Warto również zwrócić uwagę na ilość aplikacji działających na systemie oraz na sprawną wymianę ich danych,. To,. jak system operacyjny został przystosowany do pracy w Internecie,. jest istotną kwestią,. bowiem odpowiada za wygodę i niezawodność podczas przeglądania witryn,. komunikowania się online oraz wielu innych opcji,. Łatwość instalacji i obsługi systemu operacyjnego oraz jego cena są równie ważnymi dla użytkownika cechami,. które decydują o dokonanie płatności,.

By system operacyjny jak najlepiej spełniał swoje funkcje,. przy jego wyborze musimy zwrócić szczególną uwagę na to,. przez jakie urządzenie będzie obsługiwany oraz do jakich celów ma służyć,. Zależnie od tych,. ale też wielu innych międzynników,. system operacyjny należy dostosować ściśle do opcji,. które będzie wykonywał,. Dlatego też zupełnie inne rozwiązanie będzie przeznaczone specjalnie dla firm,. inne dla uczniów,. a jeszcze inne dla gpamięci ramędzy,.

Windows 10 – dla kogo?

Systemem,. który cieszy się dużą popularnością wśród wielu użytkowników na całym świecie jest Windows 10,. Powstałe dotychczas dostępne wersje znalazły zastosowanie w wielu różnorodnych środowiskach,.

– Windows 10 Home – jak wskakuje nazwa,. przeznaczony jest przede wszystkim do użytku domowego,. Jego funkcje umożliwiają wykonywanie podstawowych opcji,. dlatego sprawdzi się doskonale jako narzędzie do nauki,. prostej pracy biurowej,. a także do odtwarzania multimediów,. Jest to również świetny system dla gpamięci ramędzy,.

– Windows 10 Professional – stworzony został dla bardziej wymagających użytkowników,. Posiada dodatkowe funkcje zabezpieczeń,. takie jak dużo lepsze szyfrowanie dysków oraz ochronę przed wirusami i atakami hakerskimi,. Jest więc doskonałą opcją dla biura domowego oraz mniejszych firm,.

– Windows 10 Enterprise – najbardziej zaawansowany system spośród Windows 10,. Umożliwia sprawne zarządzanie wieloma program ami i aplikacjami oraz daje zdalny dostęp do lokalnych sieci,. Gwarantuje też skuteczną ochronę firmowych danych,. Przeznaczony jest głównie do zastosowań w dużych firmach i instytucjach,. 

– Windows 10 Pro for Workstations – system ten posiada wydajność klasy serwerowej,. Dostosowany został do przetwarzania dużej ilości danych jednocześnie oraz wyjątkowo szybkiego przesyłania danych,. Jest doskonałym rozwiązaniem dla program stów,. naukowców,. architektów między grafików,.

Dla użytkowników urządzeń mobilnych,. takich jak tablety,. świetnym rozwiązaniem może być Windows 11,. System to zostało specjalnie dostosowane do sprawnego i praktycznego użytkowania na ekranach urządzeń dotykowych,. Interfejs zyskał nowy,. odświeżony wygląd,. Zmiany dotyczące paska urządzeń oraz rozbudowanych widżetów są nie tylko o wiele bardziej estetyczne,. ale przede wszystkim intuicyjne i funkcjonalne,. System posiada również wiele innych,. ciekawych dla użytkownika nowości,.

Do wyboru dziś na rynku systemy operacyjne oferują szereg przydatnych możliwości,. Zależnie od ich przeznaczenia należy wybrać takie system,. którego predyspozycje będziemy w stanie w pełni wykorzystać według swoich potrzeb,.

 

 

Na rynku możemy znaleźć wiele wersji oprogram owania Microsoft Windows,. System operacyjny jest nieustannie aktualizowany i rozwijany,. za sprawą czego premierę mają nowe dostępne wersje,. Niemniej między zawsze najnowsza wersja jest lepsza od poprzedniczki? Jakie zalety lub wady mają starsze dostępne wersje systemowe? Dowiedz się tego w naszym poście,.

Spis treści:

 1. Windows 10 czy,. Windows 7
 2. Windows 10 czy,. Windows 8,.1
 3. Windows 10 między Windows 11
 4. Windows 10 czy,. Windows 8
 5. Windows 7 czy,. Windows Vista
 6. Windows 10 czy,. Windows Vista

Zobacz ofertę systemów operacyjnych w naszym sklepie – Systemy Operacyjne Microsoft Windows

Windows 10 czy,. Windows 7

System operacyjny odgrywa kluczową rolę na urządzeniu stacjonarnym bądź laptopie,. System dysponuje interfejsem,. który umożliwia użytkownikowi wykonywanie podstawowych zadań i operacji,. System Windows jest obecnie najpopularniejszym system tego typu,. wykorzystywanym w warunkach do domu,. w instytucjach publicznych lub w firmach,.

Wraz z postępem technologicznym,. producent Windows wypuszcza coraz to nowsze dostępne wersje systemu operacyjnego,. wzbogacając system o dodatkowe funkcje i nowości,. Posiadać zatem różni się Windows 10 od starszej wersji Windows 7?

System operacyjny Windows 7 wykorzystywany jest już od ponad dekady,. Nic dziwnego zatem,. że coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie nowszej wersji oprogram owania na swoim urządzeniu – np,. Windows 10,. Oto zestawienie najważniejszych zmian:

 • Interfejs użytkownika – Windows 7 oferuje nam klasyczny wygląd interfejsu,. podczas gdy Windows 10 wprowadza znacznie nowocześniejszy i bardziej przejrzysty wygląd,. Menu klasyczne wzbogacone zostało o Live Tiles,. czyli kafelki program ów bądź aplikacji,. z których najczęściej korzystamy,.
 • Wyszukiwanie – Windows 7 pozwala przeglądać dysk w celu znalezienia danego pliku,. Windows 10 natomiast oprócz wymienionego przeszukania wprowadza także możliwość znalezienia aplikacji oraz informacji w Internecie między Microsoft Store,. Warto zwrócić również uwagę na inne róznice przeglądarki,. System Windows 7 korzysta domyślnie z Internet Explorer,. podczas gdy Windows 10 wykorzystuje przeglądarkę Windows Edge,. która pozwala na głosowe wyszukiwanie dzięki asystentce cyfrowej – Cortana,.
 • Synchronizacja – wykonywanie opcji na wielu urządzeniach znacznie zwiększa wydajność,. System Windows 7 nie bierze pod uwagę synchronizacji działań na tablecie,. telefonie,. laptopie oraz urządzeniu stacjonarnym,. Nowsza wersja Windows 10 pozwala na pełną synchronizację pracy – niezależnie od urządzenia,. Przy udziale oprogram owania możliwa jest zatem kontynuacja działań od miejsca,. w którym praca została przerwana,.
 • Integracja z OneDrive – Windows 7 dysponuje usługą OneDrive,. jednak połączenie nie jest do końca płynne,. Nowsza wersja Windows 10 pozwala pracować z plikami w każdym momencie – tworząc dodatkowo kopie zapasowe i wprowadzając możliwość synchronizacji danych na wybranych urządzeniach,.

Windows 10 oferuje nam zatem znacznie nowocześniejsze,. wydajniejsze i bardziej elastyczne rozwiązania,. W ofercie naszego sklepu Key-Soft-software w zakładce Systemy operacyjne klient zdecydować się może jak i na system Windows 7,. jak i Windows 10,.

Windows 10 czy,. Windows 8,.1

System operacyjny Windows 8,.1 to aktualizacja wydanego rok wcześniej oprogram owania Windows 8 – uaktualnienie to wprowadziło wiele nowych funkcji oraz ulepszeń,. Jakie są jednak różnice posiadaćy systemem Windows 8,.1 a Windows 10?

 • Menu – nowe menu Start w systemie Windows 10 zaprojektowane zostało z uwzględnieniem komputerów PC oraz urządzeń dotykowych,. System Windows 8,.1 dysponuje natomiast pełnoekranową wersją startu,. Po lewej stronie umieszczone są ostatnio zainstalowane aplikacje oraz najczęściej używane program y,. Z prawej strony natomiast znajdują się kafelki,. które możemy dowolnie przesuwać,. zmieniać ich rozmiar lub usuwać,.
 • Aplikacje – Windows 8,.1 oferuje nam aplikacje w trybie pełnoekranowym,. których rozmiaru nie możemy zmienić,. Nowszy system operacyjny Windows 10 pozwala natomiast dowolnie zmieniać rozmiar aplikacji,. dzięki czemu ich obsługa wygląda podobnie,. jak w sytuacji klasycznych program ów komputerowych,.
 • Cortana – wspomniana wcześniej asystentka cyfrowa jest jedną z najistotniejszych nowości w systemie operacyjnym Windows 10,. Głosowa wyszukiwarka pozwala przeglądać sieć w poszukiwaniu wybranych informacji,. plików,. wysyłać e-maile,. robić notatki między ustawiać alarmy,.
 • Ustawienia – okazuje się,. że aplikacja Ustawienia komputera w systemie Windows 8,.1 nie do końca była łatwa w obsłudze,. W wersji Windows 10 stara nazwa zastąpiona została nową – Ustawienia w systemie Windows 10,. Wprowadzone zostały także dodatkowe ustawienia oraz opcje,. Aplikacja zachowuje się podobnie,. jak tradycyjny Panel sterowania,.
 • Pasek Charms Bar – boczny pasek został wyłączony w systemie operacyjnym Windows 10,. Wgląd do ustawień aplikacji uzyskać możemy poprzez niewielką ikonę menu,. umieszczoną po stronie lewej paska tytułowego,.
 • Bezpieczeństwo – najnowsza wersja oprogram owania cechuje się najwyższym stopniem bezpieczeństwa,. System wzbogacony został o funkcję Windows Hello,. która pozwala zalogować się przy udziale twarzy bądź odcisku palca na sprzęcie dysponującym tego typu funkcją,.  dostępny jest także Windows Defender,. chroniący przed złośliwym system,. wirusami między innego rodzaju niebezpieczenstwami,.
 • Internet Explorer czy,. Microsoft Edge – nowsza wersja przeglądarki wzbogacona została o wiele przydatnych funkcji – np,. możliwość sporządzania notatek na stronach internetowych,. Maksymalna wydajność JavaScript sprawia,. że Microsoft Edge zdecydowanie wygrywa na tle konkurencji,. Domyślną wyszukiwarką jest natomiast Bing,. jednak jest dostępny możliwość łatwej zamiany na Google,.